Znamy polską cenę nowego flagowca LG. Jak wypada na tle największych konkurentów?

Właśnie poznaliśmy polską cenę LG G6. Nie jest niska, jednak kupując w przedsprzedaży dostaniemy prezenty, które mogą uatrakcyjnić zakup.

Najnowszy smartfon od LG, z flagowej linii "G" poznaliśmy jeszcze pod koniec lutego, na targach MWC w Barcelonie. Niestety od tamtego czasu polska cena koreańskiego urządzenia pozostawała tajemnicą.

Właśnie rozpoczęła się przedsprzedaż telefonu i wiemy już, że za swój egzemplarz LG G6 w wolnej sprzedaży zapłacimy... 3299 zł. W Korei Południowej smartfon sprzedawany jest (w przeliczeniu) za 3100 zł, więc koszt zakupu nad Wisłą nie powinien dziwić. Z drugiej strony, zeszłoroczny LG G5 debiutował w cenie równej 2899 zł, a więc o 400 zł niższej.

To niestety może budzić obawy, że tym razem LG przesadziło nieco z ceną. Miesiąc temu, na targach MWC nasz dziennikarz, Daniel Maikowski, który miał okazję zapoznać się z urządzeniem stwierdził, że "rok temu G6 byłby wielkim hitem. Dziś jest po prostu bardzo solidnym smartfonem. Czy to wystarczy, aby w tym roku nawiązać walkę z Samsungiem? Mam wątpliwości."

Kilka dni temu poznaliśmy nowy flagowiec Samsunga, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Niestety dla LG, Galaxy S8 debiutował w cenie 3499 zł, a więc tylko 200 zł wyższej od G6. Przy koszcie powyżej 3 tys. zł dodatkowe 200 zł nie powinno być przeszkodą dla fanów telefonów segmentu premium.

Kolejnym zagrożeniem dla LG może być Huawei P10, którego dostaniemy za 2699 zł w wolnej sprzedaży. Jego cena jest sporo wyższa niż w zeszłym roku (2399 zł), jednak i tak o 600 zł niższa niż w przypadku G6. Huawei może więc skusić osoby, które nie chcą przekroczyć psychologicznej bariery 3000 zł.

LG G6LG G6 fot. Daniel Maikowski

Póki co może się opłacić

LG chcąc zachęć klientów do nieco drogiego telefonu postanowiło dodać do niego przedsprzedażowe upominki. Trzeba się jednak pospieszyć, bo ich liczba jest ograniczona.

600 pierwszych sztuk smartfona będzie oferowana z opcją darmowej, jednorazowej wymiany wyświetlacza (do 20 kwietnia 2018), która normalnie kosztuje 600 zł. Pierwsze 1100 kupionych egzemplarzy będzie sprzedawanych w zestawie ze słuchawkami LG Tone Infinim HBS-910 kosztującymi 500 zł.

W najlepszym razie uda się zatem zgarnąć prezenty o łącznej wartości 1100 zł. Trzeba jednak uważać. Proporcja na wymianę wyświetlacza obowiązuje w wielu najważniejszych, jednak nie we wszystkich sklepach. Te, w których oferta obowiązuje chętnie chwalą się jej obecnością na stronie produktu. Promocje obsługują także niektórzy operatorzy komórkowi.

Po zakupie telefonu trzeba zarejestrować się na stronie www.strefalg.pl/lg-g6 do 19 kwietnia 2017 roku, aby otrzymać prezent. Regulamin akcji znajdziecie TUTAJ.

Warto przypomnieć, że Huawei P10 do 23 marca 2017 - kiedy zakończyła się przedsprzedaż urządzenia - również był oferowany z zestawem prezentów. Ich wartość wynosiła 449 zł.