Apple podnosi ceny aplikacji w Polsce. Z zakupami w App Store trzeba się pośpieszyć

Apple zmieni ceny aplikacji w sklepie App Store w ciągu tygodnia. Podwyżki będą tylko na niektórych rynkach, w tym w Polsce.

Czasy kiedy najtańsze aplikacje dla iPhone'ów i iPadów kosztowały w Polsce poniżej 1 euro przechodzą do historii. Teraz na płatne programy trzeba wydać minimum 1,09 euro. Zmieniły się jednak ceny także tych droższych aplikacji.

Kolejny pułap cenowy w App Store po zmianach wyniesie 2,29 euro. Dalej będzie to 3,49, 4,49, 5,49 i 6,99. Każdy kolejny poziom jest wyższy o jedno (lub więcej) euro. Ceny rosną więc o ok. 10-15 proc. Całą listę po zmianach możecie zobaczyć poniżej:

W dalszym ciągu w App Store pozostaną darmowe aplikacje. Niestety wzrosnąć mają także ceny mikropłatności zaszytych w aplikacjach. Na takim samym poziomie pozostaną za to koszty już opłacanych abonamentów.

Apple wprowadza podwyżki we wszystkich krajach, gdzie aplikacje w App Store rozliczane są w euro. Tłumaczy swoją decyzję zmieniającym się kursem waluty względem dolara. Nowe ceny mają wejść do sklepu Apple w ciągu jednego tygodnia.

Ostatnia taka zmiana w App Store miała miejsce w styczniu 2015 roku. Wtedy Apple także podniosło ceny. Szkoda, że gigant z Cupertino nie decyduje się na obniżki w przypadku drożejącego euro.

Zobacz wideo | Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o: