W Chinach ma odbyć się premiera Surface Pro 5. Przedstawiciel Microsoft: "Ale on jeszcze nie powstał"

Robert Kędzierski
Pod koniec maja w Chinach ma odbyć się specjalna konferencja Microsoftu. Wielu komentatorów wierzy, że zobaczymy na niej nowy model hybrydy z wersji Surface. Mają rację, ale tylko częściowo.

23 maja w Szanghaju Microsoft organizuje konferencję na której zaprezentuje nowe urządzenie. Część analityków i dziennikarzy ogłosiła już, że chodzi o Surface Pro 5 - potężny model hybrydy.

Czytaj też: Surface czy iPad? Na czym lepiej się pracuje? Porównaliśmy. 

W sieci pojawia się nawet specyfikacja urządzenia: ekran 12,3 cala o rozdzielczości 4K, procesor i7, aż 16GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. 

Tymczasem Panos Panay, szef działu Surface w Microsofcie, w rozmowie z portalem CNET przyznał z rozbrajającą szczerością, że... Surface Pro 5 jeszcze nie powstał. "Czwórka", która premierę miała w roku 2015 wciąż bowiem spełnia, według Microsoftu, oczekiwania klientów. 

Nie jest to najlepsza wiadomość, ale jest w niej pewien pozytyw. Surface Pro 5 powinien być modelem znacznie bardziej przełomowym, niż można by się spodziewać. Odsunięcie premiery w czasie może świadczyć o tym, że Microsoft pracuje nad czymś więcej niż zmiana procesora i dołożenie pamięci RAM. A to tylko podsyca naszą ciekawość. 

Wiele wskazuje na to, że faktycznie podczas konferencji w Szanghaju zobaczymy nowy model Surface. Będzie to nieco ulepszona wersja Surface Pro 4. 

iPad Pro vs Surface Pro 4

Więcej o: