Legendarna marka pracuje nad nową konsolą. Będzie nowy konkurent dla PS4 oraz XBONE?

Czy ktoś jeszcze pamięta o Atari? Większość z nas wspomina z nostalgią czasy 8-bitowych komputerów, kiedy to większość graczy w Polsce można było podzielić na posiadaczy 'atarynek' i 'komodorków'. Okazuje się, że marka wraca do produkcji sprzętu i zapowiada zupełnie nową konsolę do gier.

Wieści o planach stworzenia nowej konsoli wyszły prosto z ust prezesa Atari. Fred Chesnais podzielił się tą nowiną przy okazji wywiadu dla serwisu GamesBeat na zakończonych niedawno targach E3 w Los Angeles. Niestety na razie nie znamy żadnych szczegółów technicznych. Jedyne czym podzielił się Chesnais to informacja, że sprzęt ma być oparty na technologii PC.

Warto przypomnieć, że ostatnią konsolą Atari był model Jaguar, który wszedł na rynek w 1993 roku. Wideo zwiastujące sprzęt o nazwie Ataribox zawiera kilka wskazówek odnośnie wyglądu przyszłej konsoli do gier. Drewniane wstawki wyraźnie nawiązują do słynnego modelu pierwszej konsoli Atari - 2600. I na tym koniec. Żadnych dat, żadnych specyfikacji.

 

Trudno sobie teraz wyobrazić, żeby Atari zamierzało wejść na rynek dużych konsol opanowany przez Sony i Microsoft. Oczywiście nie można wykluczyć, że legendarna marka porwie się na taki szalony krok i będzie stanowić konkurencję dla PS4 oraz Xboksa One. Czas pokaże. Czekamy z niecierpliwością. A posiadacze Atari 65XE i Atari 2600 kupią taki sprzęt z czystej nostalgii.

Czytaj też: Wyciskają siódme poty z Commodore 64, ZX Spectrum, Atari i Amigi. A efekty są nie-sa-mo-wi-te

Więcej o:
Komentarze (15)
Legendarna marka pracuje nad nową konsolą. Będzie nowy konkurent dla PS4 oraz XBONE?
Zaloguj się
 • szejski

  0

  ŁAŁ, mam takie 130XE jak na zdjęciu - i działa! Tylko co robi ta makówa na drugim zdjęciu?

 • marian_7

  Oceniono 6 razy 0

  Atari? panie, ja nie jestem rolnikiem!

 • pintonek

  Oceniono 2 razy 0

  Konsolę powinno się reklamować grami jakie można na niej odpalić. Sam sprzęt to tylko "puste" pudełko, bo w końcu na co komu ten sprzęt gdy nie ma gier w które można by pograć. Ten błąd obecnie robi microsoft wypuszczając nową konsole zamiast skupić się na tym co najistotniejsze czyli grach. Sony ma za to u siebie znacznie mądrzejszych ludzi....

 • marekptr

  0

  Nie ma to jak wymyślać sobie newsa o konsoli. Konsola a platforma do gier to nie to samo. Jakoś, komputerów od Valve nikt nie nazywa konsolami. Dżizas, co za poziom...

 • freud1

  0

  Nie udalo sie wskrzesic Commodore, pomimo kilku podejsc. No ale tam probowali "obcy". Atari nadal istnieje i kto wie, moze sie uda.
  Trzymam w kazdym razie kciuki.
  Byly posiadacz c-64 i Amigi 500/1200.

 • rasta-mw

  0

  nakleją napis Atari na jakieś chińszczyźnie i to będzie wielki comeback, temat już kilka razy przerabiany bez powodzenia.

 • extrafresh

  Oceniono 2 razy 0

  XXXBONER

 • the_incognito

  0

  Na samej nostalgii (nie mojej - miałem C64 :) ) daleko się nie zajedzie, ale czekamy co pokażą.

 • Tomasz Tukiendorf

  Oceniono 10 razy 0

  A ja przez Spectum, nastepnie ZX Spectrum, Atari 800, Atari65xe. 130xe, 520xe, 1040, TT, C64, C128, AMIGA, ITD.ITD. Zakochalem sie w komputerach.
  Do dzisiaj wiekszosc z w/w mam w posiadaniu.
  ATARI WRACAJ!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX