Legendarna marka pracuje nad nową konsolą. Będzie nowy konkurent dla PS4 oraz XBONE?

Czy ktoś jeszcze pamięta o Atari? Większość z nas wspomina z nostalgią czasy 8-bitowych komputerów, kiedy to większość graczy w Polsce można było podzielić na posiadaczy 'atarynek' i 'komodorków'. Okazuje się, że marka wraca do produkcji sprzętu i zapowiada zupełnie nową konsolę do gier.

Wieści o planach stworzenia nowej konsoli wyszły prosto z ust prezesa Atari. Fred Chesnais podzielił się tą nowiną przy okazji wywiadu dla serwisu GamesBeat na zakończonych niedawno targach E3 w Los Angeles. Niestety na razie nie znamy żadnych szczegółów technicznych. Jedyne czym podzielił się Chesnais to informacja, że sprzęt ma być oparty na technologii PC.

Warto przypomnieć, że ostatnią konsolą Atari był model Jaguar, który wszedł na rynek w 1993 roku. Wideo zwiastujące sprzęt o nazwie Ataribox zawiera kilka wskazówek odnośnie wyglądu przyszłej konsoli do gier. Drewniane wstawki wyraźnie nawiązują do słynnego modelu pierwszej konsoli Atari - 2600. I na tym koniec. Żadnych dat, żadnych specyfikacji.

 

Trudno sobie teraz wyobrazić, żeby Atari zamierzało wejść na rynek dużych konsol opanowany przez Sony i Microsoft. Oczywiście nie można wykluczyć, że legendarna marka porwie się na taki szalony krok i będzie stanowić konkurencję dla PS4 oraz Xboksa One. Czas pokaże. Czekamy z niecierpliwością. A posiadacze Atari 65XE i Atari 2600 kupią taki sprzęt z czystej nostalgii.

Czytaj też: Wyciskają siódme poty z Commodore 64, ZX Spectrum, Atari i Amigi. A efekty są nie-sa-mo-wi-te

Więcej o: