Microsoft znów chce nas przekonać, że smartfon to komputer. Jest nowe nagranie

Robert Kędzierski
Windows Mobile niemal nie istnieje na rynku, ale Microsoft zamierza wprowadzić do niego bardzo istotną nowość. Tak przynajmniej wynika z przecieku.

Microsoft wciąż pracuje nad ulepszeniami Windows Mobile - systemu na smartfony, którego udział w rynku spadł niemal do zera. Według firmy badawczej Kantar w USA wynosi on poniżej 1 proc. Pomimo tak kiepskiego wyniku do testerów trafiła nowa wersja mobilnych okienek, która zawiera niezwykle ciekawą nowość - ulepszony tryb Continuum 2.0.

Dzięki temu trybowi smartfony Lumia miały zmieniać się - za pomocą przystawki podłączanej do monitora - z zwykły komputer. Rewelacyjny pomysł w praktyce jednak niezbyt dobrze się sprawdzał. Tryb działał topornie i potrafił doprowadzić do irytacji.

Według włoskiego bloga Agiornamenti Lumia Continuum 2.0 znacząco poprawia doświadczenie użytkownika. Na YouTube pojawiło się nowe nagranie, które pokazuje zalety ulepszonej aplikacji.

Przede wszystkim wprowadzono nową powłokę CShell. Umożliwia otwieranie kilku aplikacji jednocześnie i zmienianie rozmiaru okien. Czyli to, czego oczekuje użytkownik, który chce zmienić swój smartfon w niemal prawdziwy komputer.

embed

Nowe Continuum umożliwia sprawniejsze podłączenie do ekranu za pomocą bezprzewodowej technologii Miracast.

Możliwość zamiany smartfona w komputer oferują już urządzenia z Androidem. Bartłomiej Pawlak gruntownie przetestował aplikację Samsung DeX i ma do niej kilka zastrzeżeń. Czy to oznacza, że na rynku wciąż jest miejsce na Continuum? Według mnie tak, o ile Microsoft w końcu zdecyduje się zaprezentować w pełni dopracowane narzędzie. Być może będzie nim mityczny Surface Phone obsługujący pełną wersję Windows 10?

Spędziłam cały dzień z Windows Continuum. Łatwo nie było

Więcej o: