Microsoft znów chce nas przekonać, że smartfon to komputer. Jest nowe nagranie

Robert Kędzierski
Windows Mobile niemal nie istnieje na rynku, ale Microsoft zamierza wprowadzić do niego bardzo istotną nowość. Tak przynajmniej wynika z przecieku.

Microsoft wciąż pracuje nad ulepszeniami Windows Mobile - systemu na smartfony, którego udział w rynku spadł niemal do zera. Według firmy badawczej Kantar w USA wynosi on poniżej 1 proc. Pomimo tak kiepskiego wyniku do testerów trafiła nowa wersja mobilnych okienek, która zawiera niezwykle ciekawą nowość - ulepszony tryb Continuum 2.0.

Dzięki temu trybowi smartfony Lumia miały zmieniać się - za pomocą przystawki podłączanej do monitora - z zwykły komputer. Rewelacyjny pomysł w praktyce jednak niezbyt dobrze się sprawdzał. Tryb działał topornie i potrafił doprowadzić do irytacji.

Według włoskiego bloga Agiornamenti Lumia Continuum 2.0 znacząco poprawia doświadczenie użytkownika. Na YouTube pojawiło się nowe nagranie, które pokazuje zalety ulepszonej aplikacji.

Przede wszystkim wprowadzono nową powłokę CShell. Umożliwia otwieranie kilku aplikacji jednocześnie i zmienianie rozmiaru okien. Czyli to, czego oczekuje użytkownik, który chce zmienić swój smartfon w niemal prawdziwy komputer.

embed

Nowe Continuum umożliwia sprawniejsze podłączenie do ekranu za pomocą bezprzewodowej technologii Miracast.

Możliwość zamiany smartfona w komputer oferują już urządzenia z Androidem. Bartłomiej Pawlak gruntownie przetestował aplikację Samsung DeX i ma do niej kilka zastrzeżeń. Czy to oznacza, że na rynku wciąż jest miejsce na Continuum? Według mnie tak, o ile Microsoft w końcu zdecyduje się zaprezentować w pełni dopracowane narzędzie. Być może będzie nim mityczny Surface Phone obsługujący pełną wersję Windows 10?

Spędziłam cały dzień z Windows Continuum. Łatwo nie było

Więcej o:
Komentarze (29)
Microsoft znów chce nas przekonać, że smartfon to komputer. Jest nowe nagranie
Zaloguj się
 • sparky123

  Oceniono 4 razy 4

  Po aktualizacji z WP 8.1 na WM10 bardzo mi brakuje wybierania głosowego :(

 • hansolo88

  Oceniono 10 razy 4

  Żaden miłośnik iOS czy Androida nigdy nie zrozumie, że MS idzie swoją i przede wszystkim - inną drogą. Coś jak Mazda i Alfa w motoryzacji - oni nie liczą milionów sprzedanych egzemplarzy, tylko pielęgnują swoją cenną niszę. Właściciele tych aut patrzą z politowaniem na właścicieli Audi czy innego BMW i nie przesiądą się do nich nawet gdyby wersje M sport czy jak im tam były za złotówkę u dilera.... i vice versa pewnie :) to są dwa różne światy i tyle. Ja już dwa lata mam Lumię 950 i faktycznie jedyny brak to google maps / street view, jak już jeden z przedmówców zauważył. Reszta jest na miejscu, aplikacje biznesowe, biurowe, bankowe, walutowe - wszystko proste, praktyczne i działa bardzo płynnie. Telefon nie porywa specyfikacją ale jest po prostu klasyczny i elegancki. Podobnie jak system. Integracja i synchronizacja z desktopem coraz lepsza z każdym upgrade'm. Jeśli MS nie wypuści następcy, to normalnie nie wiem.... wyobrażacie sobie, że Mazda ładuje silnik 1.4 turbo do modelu 6? :)

 • maxthebrindle

  Oceniono 21 razy 3

  Tak na marginesie - każdy smartfon to JEST jak najbardziej prawdziwy komputer: ma procesor CPU, układ wyświatlania grafiki z procesorem GPU, pamięć operacyjną, pamięć nieulotną, porty wejścia/wyjścia, system operacyjny i uruchamiane w nim aplikacje, interfejs użytkownika etc - czyli wszystko to, co definiuje mikrokomputer. To, co jak zwykle nieudolnie opisać próbował niezawodny w swej nieporadności Kędzierski - to transformacja smartfona w urządzenie typu desktop, z obsługą interfejsu za pomocą myszy i klawiatury oraz przesłaniem obrazu na zewnętrzny wyśiwetlacz wraz ze zmianą funkcjonalności GUI na taką, która przypomina rozwiązania z desktopowo/laptopowego Win10.

 • mmeydey

  Oceniono 16 razy 2

  mam lumie 950 i nie zamierzam się jej pozbywać, nie potrzebuję apek do liczenia kroków i oddechów, które jednocześnie mnie szpiegują, office działa, nie zamula jak android, pracujcie nad lepszą wersją systemu no i jakiś nowy telefon za jakiś czas

 • java77

  0

  ok.Tylko po co to komu?

 • Jarek Gabara

  Oceniono 12 razy 0

  Miałem dwie Linie 720 i 830 obie świetne. Ale gdy Microsoft zafundował nam Windows 10 , do tego serie swoich pomysłów- wymiekłem. Aplikacje mające wymogi 2 GB Ram np Messenger czy Facebook po zmianach. Gdzie większość tel miało 1GB , coś zaczęło się sypać i zwyczajnie przestało działać. Szkoda Lumii i Windowsa 8 i 8,1 to było to, dopracowany i ciekawy system.

 • lacrimal

  0

  możne by się zabrali za prostsze rzeczy np aplikacja 'obrazy' nie ma możliwości intuicyjnego ustawienia czasu prezentacji zdjęcia w trybie slajdów.
  aktualizacje pobierają się prze 3 dni i nie chcą się pobrać.
  Wyszukiwanie w książce nie podpowiada nazwisk na Ż gdy wpisze się Z.
  Podobnie do poprzedników - zostałem z windows bo wierzyłem ze będzie bardziej przyjazny i intuicyjny.
  Niestety każda aktualizacja która ma być 'ekscytująca' nie przynosi żadnych ułatwień.
  W rezultacie ludzie cieszą się z rzeczy które były w windows 6.1 lub są na androidzie.
  Windows 10 to bubel broniący się liczbą użytkowników na platformie stacjonarnej.

 • gordogringo

  Oceniono 6 razy 0

  Świadomie przesiadłem się na Lumię, bo w Polsce ogromna większość to Microsoft. Łączenie komórki z laptopami i kompami jest bezproblemowa. Korzystanie z samego offica na telefonie i łączenia go z kompem jest dla mnie bezcenna. Mógłbym korzystać z MacBooka i iphona, ale w Polsce to dla mnie bezsens.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX