Apple przekazał szczegóły dotyczące iPhone'a 8 programistom. Zdradził swój największy sekret

Robert Kędzierski
Wśród najnowszych doniesień o iPhonie 8 pojawiają się trzy bardzo istotne informacje. Po pierwsze premiera urządzenia może zostać przesunięta. Po drugie użytkownicy muszą być gotowi na wielkie zmiany dotyczące nawigacji. Po trzecie posługując się wszelkimi dostępnymi informacjami stworzono model najnowsze iPhone'a. Zmieni się w nim naprawdę wiele.

Korea Herald donosi, że data rynkowej premiery iPhone'a 8 może zostać przesunięta aż na listopad. Wynikać ma to z dwóch problemów: jubileuszowy smartfon Apple wciąż nie jest w pełni gotowy. Problemy dotyczą zarówno kwestii technicznych, jak i związanych z nimi kwestii wyglądu.

Apple wciąż nie podjął wiążących decyzji dotyczących zarówno tylnej jak i frontowej części urządzenia. Od pewnego czasu nie jest tajemnicą, że największym technologicznym wyzwaniem jest umieszczenie czytnika linii papilarnych w ekranie OLED. Z wcześniejszych (nieoficjalnych) doniesień wiadomo, że Samsung próbował podobnego rozwiązania swoje smartfony, jednak wycofał się z pomysłu - miejsce instalacji czujnika odróżniało się poziomem jasności.

Home-rewolucja?

Nie jest też jasne jak będzie wyglądał przycisk Home. Najbardziej rozpoznawalny element iPhone'a ma zmienić się z fizycznego w wirtualny.

Tego mają dowodzić informacje przekazane przez Apple programistom. Wraz z wprowadzeniem nowego przycisku Home zmianie ma też ulec nawigacja. U dołu ekranu iPhone'a ma pojawić się "obszar roboczy" dostosowany do poszczególnych aplikacji i funkcji.

Nowy iPhone - nowy wygląd

Nieoficjalny model iPhone'a 8Nieoficjalny model iPhone'a 8 Fot. Mac Rumors/YouTube

Na podstawie dokumentacji oprogramowania stworzono nawet atrapę iPhone'a 8. Model na filmie zaprezentowanym przez MacRoomors prezentuje się imponująco: wyraźnie widać niemal całkowity brak ramek, co wydaje się naturalnym rozwiązaniem. LG, Samsung i kilku mniej znaczących producentów zaprezentowało już urządzenia, w których ekran wypełnia niemal całą powierzchnię.

Doniesień o iPhonie 8 jest na tyle dużo, że postanowiliśmy je przedstawić w osobnym, wyczerpującym wszystkie wątpliwości tekście.

Możliwe, że największy sekret dotyczący iPhone'a - wirtualny przycisk Home, został ujawniony przed premierą.

Więcej o: