Mapy Google idą w stronę mediów społecznościowych. Dodano kolejną opcję interakcji z innymi użytkownikami

To nie pierwszy raz, kiedy Google udostępnia w aplikacji mapy funkcje pozwalające na kontakt z innymi użytkownikami. Teraz będzie można zadać pozostałym internautom nurtujące nas pytania.

Google co jakiś czas aktualizuje swoją aplikację Mapy, z której korzystają miliony osób na całym świecie. Tylko ze sklepu Play na Androidzie pobrana została już ponad miliard razy.

Już jakiś czas temu firma udostępniła pierwsze funkcje społecznościowe. Jedną z nich jest możliwość dzielenia się ze znajomymi listą miejsc, które zamierzamy odwiedzić, np. podczas podróży za granicę.

Teraz Google pochwaliło się na swoim blogu wprowadzeniem kolejnej funkcji. To sekcja pytań i odpowiedzi, do które można się dostać się przez rozwinięcie paska z informacjami na temat konkretnego miejsca.

embed

Każdy zalogowany użytkownik będzie mógł zadać pytanie właścicielowi miejsca i społeczności skupionej wokół Map Google na dowolny temat związany z wybraną lokalizacją.

Po udzieleniu odpowiedzi przez użytkowników map pytający dostanie odpowiednie powiadomienie z aplikacji. Funkcja Pytań i odpowiedzi jak na razie została wdrożona jedynie w wersji beta aplikacji.

Działa także w języku polskim, co możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu:

Nowość w Mapach GoogleNowość w Mapach Google fot. screeny własne

Pierwsze pytania i odpowiedzi znajdziecie już przy znanych miejscach np. w USA. Więcej powinno się pojawić w najbliższym czasie, gdy Google udostępni funkcję w stabilnej wersji aplikacji i w mobilnej wyszukiwarce.

Więcej o: