Pixel 2 będzie wyposażony w najpotężniejszego Snapdragona. Premiera w październiku?

Robert Kędzierski
Pierwsza generacja smartfonów Google Pixel zadebiutowała 5 października ubiegłego roku. Według wiarygodnego źródła przecieków, czyli samego Evana Blassa, premiery drugiej generacji możemy się spodziewać dokładnie rok i jeden dzień później. Sercem urządzenia ma być naprawdę potężny procesor.

Evan Blass, jeden z najważniejszych "insiderów", który ma olbrzymią wiedzę na temat branży, informuje, że Google pokaże nowe smartfony z serii Pixel 5 października. Rok po premierze obecnych modeli. 

Według nieoficjalnych jeszcze doniesień sercem Pixela 2 ma być najpotężniejszy układ produkowany przez Qualcomma: Snapdragon 836. To następca procesora 835, który znajdziemy w zaprezentowanym 23 sierpnia Galaxy Note 8. Dowodem na wyposażenie Pixeli w ten układ ma być dokumentacja złożona przez producenta w Federalnej Komisji Łączności.

Czytaj też: Nieoficjalne wiadomości dotyczące ważnego smartfonu Google.

A jeśli do specyfikacji dorzucimy jeszcze ekran o przekątnej 5,99 (w przypadku większego z Pikseli) i 4GB pamięci RAM, 64GB na dane, wiemy już, że smartfony Google będą naprawdę mocnymi urządzeniami. 

Nie specyfikacji siła

Na rynku znajdują się oczywiście urządzenia o jeszcze większej ilości pamięci. Google po raz kolejny jednak spróbuje przekonać konsumentów do potęgi swego oprogramowania. Android Authority donosi, że smartfony Pixel będą dostępne ze słuchawkami, które pozwolą na wydawanie głosowych komend Asystentowi Google. 

Google stworzył prawdziwy zaczarowany ołówek? Możliwości tego urządzenia są niezwykłe