WhopperCoin. Kryptowaluta, którą możesz zjeść. Oto program lojalnościowy rosyjskiego Burger Kinga

Na dość niecodzienny sposób wpadł rosyjski Burger King, nagradzając lojalność swoich klientów własną kryptowalutą w zamian za kupowanie burgerów w sieci restauracji. Znając stosunek rosyjskich władz do kwestii kryptowalut, sprawa wydaje się jeszcze bardziej kuriozalna.

Nowy program lojalnościowy sieci Burger King w Rosji wprowadza do obrotu miliard WhopperCoinów - wirtualnej waluty, za którą można kupować słynne burgery Whopper. Za każdego rubla wydanego w Burger Kingu otrzymamy pewien ekwiwalent WhopperCoinów, które można bezpiecznie przechowywać w cyfrowym portfelu.

Aby zamienić zgromadzoną kryptowalutę na pysznego burgera wystarczy 1700 WhopperCoinów (około 400 rubli - 24 zł). W praktyce oznacza to, że lojalny klient może liczyć na darmowego Whoppera raz na 4 - 5 burgerów. Oczywiście możemy je transferować na konta innych użytkowników, mających ochotę na flagowy produkt Burger Kinga albo wystawiać na sprzedaż.

Czytaj też: "Kasandryczne wizje nie sprawdziły się". Bitcoin na szczytach - kurs przekroczył 4 tys. dol.

Rosyjski Burger King zapowiada ponadto wypuszczenie aplikacji do zarządzania cyfrowym portfelem WhopperCoinów dla Androida oraz iOS i to już w przyszłym miesiącu. Rozwiązanie bazuje na otwartej platformie Blockchain o nazwie Waves. Niewykluczone, że pomysł zostanie zaadaptowany w innych placówkach Burger Kinga na świecie.

Jak remiksować teledysk emocjami - aplikacja Męskie Granie

Więcej o: