IFA 2017: Asus pokazał prawdziwego potwora dla graczy. Pierwszy taki laptop na rynku

Coroczne targi IFA to świetna okazja dla producentów do bicia kolejnych rekordów. Asus znów nie zawodzi i prezentuje sprzęt, którego nie miał jeszcze nikt inny.

Asus bardzo lubi zaskakiwać sprzętem z niespotykaną specyfikacją techniczną. Dwa lata temu jako pierwszy pokazał smartfon z 4 GB RAM na pokładzie, a w styczniu bieżącego roku znów porwał się na rekordowo dużo pamięci operacyjnej w ZenFone AR, bo aż 8 GB.

Jednak Asus to także laptopy. Nie dziwi więc, że firma prężnie pracuje nad kolejnymi nowinkami i w tym segmencie. Na tegorocznych targach IFA w Berlinie Tajwańczycy pokazali nowego laptopa dla graczy, który zaskakuje przede wszystkim zaawansowanym wyświetlaczem.

Nie chodzi tu jednak o ogromną rozdzielczość czy pokrycie palety barw, a bardzo szybkie odświeżanie ekranu. To liczba obrazów, które jest w stanie wyświetlić monitor w jednej sekundzie. Duża częstotliwość odświeżania ma przy dynamicznej rozgrywce spore znaczenie.

Dotychczas "najszybszymi" ekranami w laptopach były modele z odświeżaniem 120 Hz. Asus podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej i świeżo pokazany model ROG Chimera wyposażył w monitor 144 Hz.

Firma musiała jednak pójść na pewien kompromis i wyposażyła laptopa w panel o rozdzielczości "tylko" Full HD. Jego przekątna to 17,3 cala, a czas reakcji wyniósł 7 ms.

ASUS ROG ChimeraASUS ROG Chimera fot. ASUS / screen (rog.asus.com)

Jak przystało na laptopa dla graczy nie zabrakło specyfikacji z najwyższej półki. W potężnej obudowie ukryto fabrycznie podkręcony procesor Intel Core i7-7820HK (do 4.3GHz) i kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1080 z 8 GB RAM.

Tak potężne podzespoły trzeba jakoś schłodzić dlatego ROG Chimera ma do dyspozycji wielkie radiatory oraz wyloty powietrza na bokach i tylnej ściance obudowy. Do dyspozycji gracza jest także podświetlana klawiatura mechaniczna i wbudowany moduł bezprzewodowy do obsługi pada Xbox.

Asus nie podał jeszcze kiedy nowy produkt trafi do sprzedaży. Jak na razie nieznana jest również cena urządzenia, ale zainteresowani zakupem muszą przygotować się na spory wydatek.

---

Jesteśmy na największych europejskich targach elektroniki użytkowej. Wszystkie relacje, zdjęcia i inne materiały z IFA 2017 w Berlinie znajdziecie w tym miejscu.

Więcej o: