IFA 2017: SanDisk bije kolejny rekord. Prawie pół terabajta na karcie wielkości paznokcia

SanDisk nie próżnuje i co chwila prezentuje kolejne modele swoich pamięci przenośnych. Tym razem szokuje ogromną pojemnością na miniaturowej karcie.

SanDisk również nie przespał targów IFA 2017 i pokazał niewielką pamięć o zaskakująco dużej pojemności. Tym samym, już po raz kolejny bije rekord pojemności w segmencie pamięci przenośnych.

Na karcie SanDisk Ultra microSDXC UHS-I o powierzchni ok. 11 x 15 mm "upchano" aż 400 GB przestrzeni na dane. Producent podaje, że pamięć pomieści ok. 40 godzin filmów w rozdzielczości Full HD, a transfer danych dochodzi do 100 MB/s. Tym samym w ciągu jednej minuty można skopiować średnio 1200 zdjęć.

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 400 GBSanDisk Ultra microSDXC UHS-I 400 GB fot. SanDisk

Dwa lata temu SanDisk również pobił rekord pojemności na karcie MicroSD. Ówczesne 200 GB udało się jednak podwoić nie zmieniając wymiarów nośnika.

Karta spełnia wymagania certyfikatu A1 App Performance Class, co oznacza, że można instalować na niej aplikacje ze sklepu Google Play, a te będą się wczytywać się z dużą prędkością.

SanDisk już rozpoczął sprzedaż karty. Trzeba jednak liczyć się ze sporym wydatkiem, wyceniono ją bowiem na 249,99 dolarów, czyli niespełna 900 zł. Producent objął produkt 10-letnią gwarancją.

---

Jesteśmy na największych europejskich targach elektroniki użytkowej. Wszystkie relacje, zdjęcia i inne materiały z IFA 2017 w Berlinie znajdziecie w tym miejscu.

Więcej o: