IFA 2017: Sony wprowadza do Europy swój największy telewizor z OLED-em

Kamil Mizera, Berlin
Sony na konferencji prasowej, która odbyła się podczas targów IFA, podzielił się informacją, która ucieszy wszystkich fanów dużych telewizorów. Ich największy OLED trafi do Europy.

Sony OLED 4K HDR Bravia A1 o przekątnej 77 cala to największy z OLED-ów firmy, która weszła w tę technologię nie tak znowu dawno. Telewizor obsługuje standardy HDR10, HLG oraz Dolby Vision i działa na platformie Android TV.

Nowych OLED-ów z serii BRAVIA nie da się pomylić z innymi telewizorami. Wszystko za sprawą dość nietypowego designu. Ekran opiera się na specjalnej podstawce, która posiada wbudowany subwoofer i ukrywa porty.

Sony OLED BRAVIA A1Sony OLED BRAVIA A1 KM

Sony OLED BRAVIA A1Sony OLED BRAVIA A1 KM

Sony chwali się, że praktycznie cały ekran stanowi jeden wielki głośnik tego telewizora, a to za sprawą specjalnych siłowników, której wprawiają ekran w drganie i pozwalają mu przenosić dźwięk.

Nie jest to jednak sprzęt na każdą kieszeń. Na razie jeszcze nie znamy oficjalnej ceny, ale według naszych informacji telewizor ten ma kosztować w Stanach Zjednoczonych około 20 tys. dolarów, a w Polsce cena będzie zbliżona do 80 tys. złotych.

Jesteśmy na największych europejskich targach elektroniki użytkowej. Wszystkie relacje, zdjęcia i inne materiały z IFA 2017 w Berlinie znajdziecie TUTAJ

Więcej o: