Google zamyka aplikację Dysk. Użytkownicy otrzymają stosowne monity

Robert Kędzierski
Google zmienia swoje usługi związane z przechowywaniem danych w chmurze. Wysłużony już nieco dysk zostanie zastąpiony przez dwie aplikacje - jedna jest przeznaczona dla zwykłych użytkowników, druga dla firm. Wkrótce użytkownicy otrzymają odpowiednie monity.

12 marca 2018 roku Google zakończy działanie aplikacji Google Dysk. Już wkrótce ruszy kampania informacyjna, z której użytkownicy dowiedzą się o nowych rozwiązaniach, które zastąpią dotychczasową chmurę.

Czytaj też: Google otrzymało gigantyczną karę od Unii Europejskiej. Ale w tych wynikach nie ma po niej śladu. 

Zwykli użytkownicy komputerów mogą już rozpocząć przesiadkę na nową aplikację o dość długiej nazwie "Kopia zapasowa i synchronizacja". Sposób działania nowego rozwiązania, jak już pisaliśmy, jest prosty. Wystarczy pobrać program i go uruchomić. Następnie, po zalogowaniu do konta Google, wybieramy foldery, których kopia ma zostać utworzona w chmurze.

Synchronizacja danych z dyskiem Google jest łatwiejszaSynchronizacja danych z dyskiem Google jest łatwiejsza Fot. Google

Wskazując foldery możemy zdecydować o tym, czy zdjęcia mają być przesłane w jakości oryginalnej (wtedy ogranicza nas standardowa wielkość chmury) czy pomniejszonej (w tym wypadku miejsce w chmurze jest nieograniczone). Można też zaznaczyć opcję przenoszenia zdjęć odnalezionych w folderach do usługi Google Zdjęcia.

Nowa usługa dla firm

 

Korporacyjni użytkownicy będą korzystać z Drive File Stream. Ma ona znacząco przyspieszyć dostęp do plików zapisanych w chmurze i zmniejszyć zasoby potrzebne na synchronizację danych. 

Więcej o:
Komentarze (33)
Google zastępuję aplikację Dysk nowym rozwiązaniem: "Kopia zapasowa i synchronizacja"
Zaloguj się
 • felucjan

  Oceniono 2 razy 2

  Nie synchronizuję kompa z Microsoftem, to i nie będą synchronizował z Googlem.

 • tullianum

  Oceniono 2 razy 2

  Ale ja nie chce synchronizować kompa czy telefonu z Dyskiem !!!!!

  Dla mnie jest to miejsce do trzymania kopii wybranych plików, które mam w róznych katalogach na różnych urządzeniach (telefony całej rodziny, laptopy, komp służbowy). Mamy też Dysk do użytku przez wiele osób (tematyczne) gdzie kązdy z posiadaczy login/hasło umieszcza okręslone pliki np bezpośrednio po zrobieniu fotki określone lądują na Dysku.

  Mam wrażenie, że nowy sposób nie będzie mnie satysfakcjonował.

 • Mateusz Poradecki

  0

  Ludziska, ale Wy głupoty piszecie w tych komentarzach. Nowa apka zastąpi starą. NIE wyczyści Wam danych na dysku Googla, NIE trzeba synchronizować całego dysku na kompie czy telefonu. Po prostu stara aplikacja jest już za słaba i wprowadzają nową. Teraz nie trzeba mieć apki Zdjęcia osobno, bo nowa zajmie się i dokumentami i foto. Mam już tą nową i jak na razie działa dużo lepiej niż stara

 • otopolskiepieklo

  0

  kompletnie nie wiem o co chodzi - co się zmienia? nazwa? jakas funkcja?

  a co z dokumentami na 'dysku'? zostana skasowane?

  kolejna bezsensowna akcja jakiegos nawiedzonego informatyka, któremu sie nudzi

 • arey

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem tego kroku. Przyznam się, że to co mam na telefonie to wtórna sprawa, poczt mam kilka i nie ważne czy jest to gmail, jedynie dysk googla stanowił wartość, a w połączeniu z pozostałymi tym lepszą. A kopia zapasowa na dysku 15gb to śmiech na sali. zresztą i tak tam nie należy wrzucać zdjęć czy materiałów wrażliwych. Jednym słowem strzał w stopę.

 • predator-x

  Oceniono 3 razy -1

  O czym właściwie jest ten news ?

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 5 razy -1

  Microsoft OneDrive i tak jest zdecydowanie najlepszy. Jest zintegrowany z Windows 10, jest po prostu folderem na dysku fizycznym i cała synchronizacja odbywa się w tle. Pliki i foldery można udostępnić prawym przyciskiem myszy i dostaje się link do schowka. Kiedyś była promocja i mam 110GB bezpłatnie bezterminowo.

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 9 razy -1

  No to trzeba będzie kupić sobie jeszcze jeden zewnętrzny dysk i żegnaj google...

  15Gb - to i tak żadna rewelacja nie była.

 • Igor Osipiuk

  Oceniono 13 razy -1

  Już się przestraszyłem, że coś robią z usługą,
  a tu Gazeta wysmażyła artykuł o wymianie
  klienckiej aplikacji (obecnie dość siermiężnej,
  i raczej niszowej).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX