安i皻a w 4K. NC+ wprowadza do oferty prze這mowy dekoder i tre軼i w wysokiej rozdzielczo軼i

Platforma nc+ zapowiedzia豉, 瞠 wprowadza do swojej oferty dekoder UltraBOX+ obs逝guj帷y kana造 w rozdzielczo軼i 4K. Co b璠zie mo積a ogl康a?

Już w połowie listopada, a więc jeszcze przed świętami, platforma NC+ wprowadzi do oferty dekoder 4K. Ultrabox+ ma pozwolić nie tylko na oglądanie programów telewizyjnych w podwyższonej rozdzielczości, ale i korzystanie z usług VOD i nc+ GO w podwyższonym standardzie.

Jacek Balicki, wiceprezes zarządu ds. marketingu platformy nc+  w wypowiedzi cytowanej przez Sat Kurier zapewnił, że "standard 4K ma zagościć w NC+ na stałe, dlatego przyszłe własne produkcje serialowe platforma będzie realizować właśnie w technologii 4K".

Sport w bardzo wysokiej rozdzielczości

NC+ zapowiada też, że wprowadzi do oferty relacje sportowe w rozdzielczości 4K. Mają być oferowane w ramach kanału Canal+ Now. Miejmy nadzieję, że NC+ umożliwi też w豉軼icielom kanałów emitowanie sygnału w rozdzielczości 4K w większym zakresie, niż jest to możliwe dziś. Plany stworzenia takiego kanału ma chociażby TVP (w roku 2018). 

Czytaj też: To miała być wielka rewolucja. A nie ma po niej śladu. 

Sat Kurier informuje też, we Francji trwają testy usługi myCanal 4K. Będzie dostępna jednak jedynie dla właścicieli urządzeń iPad 2, iPad Pro oraz iMac 4K i 5K. Programy w jakości UHD są do tej pory dostępne głównie w serwisach internetowych takich jak Netflix czy Player.pl. Miejmy nadzieję, że decyzja nc+ przyspieszy wprowadzenia 4K jako bardziej powszechnego standardu. 

Na początku roku dekoder wspierający technologię 4K wprowadził na rynek Orange

***

Błaszczykowski: "Oglądanie meczu w telewizji bywa dużo cięższe niż rozgrywanie go na boisku"

Wi璚ej o: