Microsoft wprowadza zaskakującą nowość w Windows 10. Chyba nie wszystkim się to spodoba

Robert Kędzierski
Użytkownicy Windows 10 wkrótce będą mogli łatwiej kupować urządzenia produkowane przez Microsoft. Konsole, tablety czy smartfony będą w jednym sklepie z aplikacjami i grami. Czy to niesie ze sobą jeszcze jedną, mniej przyjemną zmianę?

Już wkrótce zamiast dwóch sklepów - Windows Store, dostępnego z poziomu systemu,  i Microsoft Store, dostępnego przez stronę - użytkownicy Windows 10 będą mieć do dyspozycji tylko ten drugi. Będzie wbudowany w system.

Microsoft Store zastąpi Windows StoreMicrosoft Store zastąpi Windows Store Fot. Microsoft/MS Power User

Jak donosi MSPowerUser gigant z Redmond chce w ten sposób ułatwić konsumentom kupowanie produkowanego przez siebie sprzętu. A tego Microsoft produkuje coraz więcej: laptopy, hybrydy i komputery All-in-One z serii Surface, konsole Xbox, konsole Xbox. W sklepie będą też dostępne urządzenia produkowane przez zewnętrzne firmy, ale działające na systemach Windows. 

W sklepie oprócz kupowania sprzętu i dokonywania rezerwacji w przedsprzedaży będzie można nabywać aplikacje i gry. Tak jak ma to miejsce w Windows Store.

Czytaj też: Co wybrać: nowy komputery czy nowy smartfon? A może wcale nie musisz wybierać? 

Nie jest pewne, kiedy nowa funkcja trafi do użytkowników. Nie jest wykluczone, że użytkownicy Windows 10 będą w jakiś sposób zachęcani, by kupować nowy sprzęt. Czy reklamy tabletów czy hybryd, a może i długo oczekiwanego Surface Phone'a, pojawią się w centrum powiadomień? Miejmy nadzieję, że wprowadzenie sprzętu do sklepu wbudowanego w Windows 10 nie sprawi, że użytkownicy będą atakowani reklamami. 

***

iPad Pro vs Surface Pro 4