Wyciekła specyfikacja smartfona Pixel 2. Do flagowca Google nie włożymy karty SIM

Daniel Maikowski
Premiera telefonów Pixel 2 i Pixel 2 XL odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu, ale już teraz o flagowcach Google wiemy praktycznie wszystko. Jedno z doniesień brzmi jednak szczególnie sensacyjnie.

Redakcja serwisu Android Authority dotarła do wewnętrznej dokumentacji Google, która zdradza niemal wszystkie szczegóły dotyczące specyfikacji nowych smartfonów Pixel.

Z opublikowanych informacji wynika, że zarówno Google Pixel 2, jak również Pixel 2 XL zostaną wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 835 oraz 64/128 GB pamięci. Co ciekawe, Google ma pójść śladem Apple i porzucić fizyczne wyjście audio (3,5 mm).

Google Pixel 2 XLGoogle Pixel 2 XL fot. Droid-Life

Urządzenia będą pyłoodporne i wodoodporne (norma IP67), a ich wyświetlacze zostaną pokryte szkłem Gorilla Glass 5. Wciąż nie znamy dokładnej przekątnej ekranu obydwu telefonów, ale wiemy, że Pixel 2 będzie dysponować wyświetlaczem FHD (Full HD), a jego większy odpowiednik zostanie wypoażony w większy ekran QHD (Quad HD). W obydwu przypadkach mówimy o zakrzywionym ekranie (być może edge-to-edge).

Jak można było się spodziewać, Pixel 2 XL będzie dysponować mocniejszą baterią o pojemności 3 520 mAh. W przypadku Pixel 2 będzie to "jedynie" 2 700 mAh.

Google Pixel 2Google Pixel 2 fot. Droid-Life

Umarł SIM, niech żyje eSIM

Bodaj najbardziej sensacyjnie brzmią jednak doniesienia dotyczące slotu kart SIM, a raczej jego braku. Z informacji Android Authority wynika, że Google porzuca leciwą technologię SIM na rzecz eSIM. Oznacza to, że moduł SIM będzie wbudowany obecny w urządzeniach na stałe, a użytkownik będzie jedynie instalować na nim swój profil.

Na podobny krok zdecydował się niedawno Apple w przypadku najnowszego zegarka Watch 3, który również wspiera technologię eSIM i nie posiada fizycznego slotu kart.

Jeśli Google rzeczywiście zdecydował się na krok, to nie będzie to dobra informacja dla użytkowników z Polski, którzy ostrzyli sobie zęby na nowe Pixele. Oznacza to bowiem, że smartfony mogą nie działać u polskich operatorów. Tak jest w przypadku zegarka Apple Watch 3, który w naszym kraju nie jest oferowany w wersji z modułem LTE.

Premiera smartfonów Pixel 2 i Pixel 2 XL odbędzie się 4. października. Pierwszy ze smartfonów ma kosztować 649 euro (64 GB pamięci) oraz 749 euro (128 GB).

Za Pixela 2 XL zapłacimy natomiast 849 dolarów (64 GB) i 949 dolarów (128GB).