Apple potwierdza przypadki problemów z bateriami w iPhonach 8. Bada skalę problemu

Robert Kędzierski
Apple potwierdza doniesienia o dwóch iPhone'ach 8, których baterie zniekształciły się w trakcie ładowania uszkadzając telefon. Skala problemu na razie nie wydaje się wielka.

Azjatyckie media donoszą o - jak na razie - dwóch przypadkach dziwnego uszkodzenia iPhone'ów 8 Plus. Po kilku dniach od zakupu urządzenia podczas ładowania zniekształciły się - "spuchnięte" akumulatory doprowadziły do wypchnięcia z obudowy ekranu. 

Apple potwierdził dziś, że dwa incydenty faktycznie miały miejsce. Firma zapewnia, że bada sprawę. Sprawa jest o tyle istotna, że właśnie od pojedynczych doniesień zaczęły się problemy Samsunga, który wypuścił na rynek smartfony z serii Note 7 wyposażone - w niewielkim ułamku - w wadliwe baterie. Było to powodem wycofania wszystkich sprzedanych egzemplarzy z rynku. Dostawcą baterii dla Apple jest ta sama firma, która dostarczyła je koreańskiemu gigantowi - Amperex Technology Limited. 

Czytaj też: Najnowsze iPhone'y w ofercie polskich telekomów. Drogo czy bardzo drogo?

Naprawione trzaski

W tej chwili nie można stwierdzić, że Apple ma jakikolwiek problem z akumulatorami w iPhone'ach 8. Jeśli nie będzie kolejnych doniesień sprawę będzie można uznać za incydenty niezwiązane z jakością komponentów. 

iPhone 8, zaprezentowany wraz iPhonem X 10 września, sprawiał niektórym użytkownikom problemy podczas rozmów. Dziwne trzaski, zgłaszane przez część konsumentów, udało się jednak naprawić wypuszczoną właśnie aktualizacją systemu. Miejmy nadzieję, że kolejne doniesienia o problemach z bateriami nie pojawią się. 

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o:
Komentarze (19)
Apple potwierdza przypadki problemów z bateriami w iPhonach 8. Bada skalę problemu
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 16 razy 16

  Puchnie z dumy.

 • japka_putina

  Oceniono 12 razy 12

  Dopóki nie zaczną wybuchać w kieszeniach wyznawców, jakoś to będzie.

 • e50604

  Oceniono 3 razy 3

  To Ajfony są na baterie?! Myślałem, że ta epoka już minęła, gdzieś koło roku 2000, razem z Motorolą.

 • krzepki.harry

  Oceniono 1 raz 1

  "Dziwne trzaski, zgłaszane przez część konsumentów, udało się jednak naprawić wypuszczoną właśnie aktualizacją systemu".

  Czyli programowo ograniczyli ładowanie akumulatora do pełna, będzie ładował się do np. 80% "starej" pojemności i wtedy będzie sygnalizował 100%. No extra, przy już wyjątkowo krótkim czasie działania ósemek tego rodzaju aktualizacja to gwóźdź do trumny czasu działania.

 • anonim500

  Oceniono 1 raz 1

  A taki był ładny, amerykanski! Szkoda!

 • 162tony

  Oceniono 3 razy 1

  No to teraz zakaz wchodzenia na pokłady samolotów osób z 8 plus :)

 • monodeluxe

  Oceniono 3 razy 1

  moja spuchła jak twarz po alkoholowym ciągu

 • adamiakadam1

  Oceniono 3 razy 1

  problem z baterią też rozwiąże się aktualizacją systemu. pękęniętą szybkę również....

 • raddy

  0

  Kiedy zaczną wybuchać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX