Wielka aktualizacja Windows 10. Microsoft ujawnia jak bardzo zmieni się wasz system

17 października Microsoft udostępni kolejną dużą aktualizację Windowsa 10. Proces będzie odbywał się etapami, a niecierpliwi już dziś mogą sprawdzić, jaki system zastaną po instalacji.

Wchodzi kolejna wielka aktualizacja Windowsa 10. Microsoft doda w niej trochę przydatnych nowości i... zmieni interfejs, co ma związek z wprowadzeniem nowego stylu projektowania Fluent Design.

Amerykański gigant udostępnił właśnie krótkie wideo prezentujące nową szatę graficzną systemu. Każdy może zobaczyć co czeka go po instalacji Fall Creators Update.

Windows 10 już wcześniej prezentował się całkiem nieźle, a teraz stanie się jeszcze ładniejszy. Szata graficzna ma być bardziej spójna i uporządkowana, a to uprzyjemni codzienną pracę. Fluent Design wprowadzi też do systemu głębię i ruch.

 

Poprawiony interfejs w kilku systemowych programach, które zostały pokazane na klipie to jednak dopiero początek. Microsoft obiecuje, że z biegiem czasu będzie aktualizował kolejne elementy systemu, tak aby ostatecznie zapewnić zupełną spójność wizualną w Windows 10.

Przy okazji warto wspomnieć o pokazanej na filmie aplikacji Groove Music. Microsoft ostatnio poinformował o zamknięciu swojej usługi i teraz Groove jest już jedynie tradycyjnym odtwarzaczem muzyki w Windows 10.

Fall Creators Update został oficjalnie udostępniony we wtorek 17 października. Podobnie jak przy wdrażaniu poprzednich poprawek, nowe uaktualnienie również dystrybuowane będzie falami.

Oznacza to, że tylko nieliczni dostaną komunikat namawiający do zaktualizowania komputera już 17 października. Wielu użytkowników będzie musiało jeszcze poczekać lub skorzystać z udostępnionego przez Microsoft asystenta, który ręcznie wymusi aktualizację systemu.

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: