WhatsApp planuje wprowadzić grupowe rozmowy audio i wideo? Ten niewielki szczegół może na to wskazywać

Wiele wskazuje na to, że niedługo grupowe dyskusje na WhatsAppie mogą nabrać kompletnie nowego wymiaru. Gigant rzekomo przygotowuje funkcję grupowych rozmów głosowych oraz rozmów wideo. Do tej pory oba warianty są dostępne wyłącznie w konwersacjach 1 na 1.

Do prowadzonej rozmowy audio lub wideo z innym użytkownikiem komunikatora WhatsApp nie ma możliwości dodania nowych uczestników. Jeden drobny szczegół może jednak wskazywać na to, że wkrótce ta sytuacja ulegnie zmianie. Warto wspomnieć, że Facebook Messenger ma już grupowe połączenia głosowe, jednak podobna funkcja w WhatsAppie może się okazać przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wszystko za sprawą lepszej jakości dźwięku.

Śledzenie lokalizacji w WhatsAppieŚledzenie lokalizacji w WhatsAppie fot. materiały prasowe

Wskazówkę sugerującą prace nad nową funkcją zauważył serwis WABetaInfo. Analizie poddano zdjęcia, które opublikowano przy okazji ostatniej nowości (śledzenia aktualnej lokalizacji użytkownika) na oficjalnym blogu WhatsAppa. Na środkowej ilustracji w prawym górnym rogu widać ikony kamery wideo oraz słuchawki telefonu i to w oknie grupowej konwersacji między użytkownikami komunikatora.

Czytaj też: WhatsApp dostanie nową funkcję, dzięki której podzielisz się lokalizacją w czasie rzeczywistym

Zdaniem WABetaInfo, grupowe rozmowy głosowe zadebiutują o wiele szybciej od grupowych rozmów wideo. Trudno jednak powiedzieć, czy stanie się to jeszcze w tym roku. Obie funkcje nie są obecnie traktowane przez WhatsApp priorytetowo i na obecnym etapie mogą wymagać jeszcze sporo pracy. Z kolei prace nad podobnym rozwiązaniem (grupowy czat wideo) prowadzi również sam Facebook. Aplikacja o nazwie Bonfire jest obecnie testowana w ograniczonym gronie użytkowników.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: