Marzysz o bezprzewodowej ładowarce do nowego iPhone'a? Przygotuj się na duży wydatek. Bardzo duży

Przy okazji premiery iPhone'a 8 oraz iPhone'a X zadebiutowała bezprzewodowa ładowarka AirPower. Może ładować trzy urządzenia jednocześnie (telefon, zegarek i słuchawki). Do tej pory nie znaliśmy oficjalnej ceny produktu w Polsce. Jeden ze sklepów właśnie ją podał i... można powiedzieć, że jest typowo 'applowska'.

Ładowanie bezprzewodowe zawitało do iPhone’a 8 oraz iPhone’a X. Przy tej okazji Apple pokazało specjalną ładowarkę indukcyjną AirPower, która do sprzedaży trafi dopiero w przyszłym roku. Pierwsze spekulacje dotyczące ceny sprzętu w USA zatrzymują się na kwocie 199 dolarów. Tymczasem na stronie sklepu internetowego X-Kom pojawiła się wzmianka o AirPower za 999 zł.

 

Nie da się ukryć, że jeśli te informacje zostaną ostatecznie potwierdzone, nowy gadżet od Apple wpisze się w standardowy trend cenowy produktów z Cupertino, kompletnie nie przystający do możliwości finansowych polskiego użytkownika. Przy okazji warto też pamiętać, że na obecnym etapie mata musi obsługiwać różne standardy ładowania różnych urządzeń. To może być kolejną przyczyną wysokiej ceny.

Czytaj też: Rekordowo wysokie ceny iPhone'a X w serwisach aukcyjnych. Nawet kilkanaście tysięcy dolarów

Wątpliwości może budzić również możliwość bezprzewodowego ładowania słuchawek AirPods. Posiadacze tego sprzętu będą musieli dokupić dodatkowe etui (które również pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku), aby zapewnić sobie możliwość korzystania z AirPower. Obecnie stosowane nie daje możliwości ładowania indukcyjnego.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: