Apple rozpoczyna sprzedaż iPhone'a X. Sklepy Apple Store oblężone przez tłumy fanów

Zgodnie z zapowiedziami, 3 listopada do sklepów trafił iPhone X. Na bezrmkowca od Apple fani musieli czekać bardzo długo, ale najwyraźniej nie stracili entuzjazmu. Pod Apple Store ustawiały się gigantyczne kolejki.

"Ósemka" trafiła do sklepów znacznie wcześniej i większość fanów marki może cieszyć się nią już od dłuższego czasu. Smartfon nie sprzedawał się tak rewelacyjnie jak zwykle, a kolejki przed punktami sprzedaży wydawały się mniejsze.

Wiele wskazuje na to, że fani Apple czekali na sklepową premierę jubileuszowego iPhone'a X, który trafia dziś do sklepów w wielu krajach, także w Polsce.

Chętni mogli zamawiać telefon w przedsprzedaży już od 29 października. Cena oczywiście nie zachęca, bo w zależności od wersji wynosi 4979 lub 5729 zł. Drugim problemem jest czas oczekiwania, który w polskim sklepie internetowym Apple wynosił ponad miesiąc.

Apple-iPhone XApple-iPhone X Fot. Marcio Jose Sanchez / AP Photo

Apple doskonale wie jak podsycić napięcie przed (i po) premierze nowego modelu. Wypuściło na rynek bardzo ograniczoną liczbę urządzeń, zdecydowanie zbyt mało, aby wystarczyło dla każdego chętnego.

Dlatego wielu fanów marki decyduje się na wielogodzinne czekanie w kolejkach pod oficjalnymi punktami sprzedaży. Apple Store na całym całym świecie przeżywają dziś prawdziwe oblężenie. Wystarczy tylko spojrzeć na poniższe zdjęcia:

Kolejka klientów starających się kupić swój egzemplarz iPhone'a X w Apple Store w Hong KonguKolejka klientów starających się kupić swój egzemplarz iPhone'a X w Apple Store w Hong Kongu Fot. Kin Cheung / AP Photo

Powyżej oblężenie sklepu w Hong Kongu. W Singapurze też sporo chętnych zdecydowało się na wielogodzinne czekanie przed salonem:

Wiele osób decyduje się na czekanie w długich kolejkach ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych egzemplarzy. Inni świetnie zdają sprawę, że zdobycie iPhone'a X jeszcze w dniu premiery może być bardzo opłacalne.

Nie każdy może pozwolić sobie na spędzenie całego dnia przed Apple Store, a ceny na portalach aukcyjnych przyprawiają o zawrót głowy. Na eBay za jeden egzemplarz dostępny od ręki sprzedawcy żądają sobie nawet 20 tys. dolarów lub więcej.

---

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: