To ostatnie chwile na darmową przesiadkę na Windows 10. Microsoft ujawnił końcowy termin

Choć oficjalnie termin darmowej aktualizacji na Windows 10 już minął nic nie stoi na przeszkodzie, aby system legalnie zdobyć. Pozostało już jednak niewiele czasu, bo Microsoft ujawnił datę zakończenia tej "promocji".

Microsoft nigdy nie ukrywał, że chce, aby na Windowsa 10 przesiadło się jak najwięcej użytkowników na świecie. Dlatego też zdecydował się na dość unikatową "promocję". Przez rok od premiery systemu każdy posiadacz legalnej licencji na Windows 7 i 8.1 mógł dostać "Dziesiątkę" zupełnie za darmo.

Akcja zakończyła się w lipcu minionego roku i skorzystało z niej sporo osób, dzięki czemu Windows 10 stał się dość popularny. Jego udziały były jednak dla Microsoftu w dalszym ciągu mało satysfakcjonujące. Duża grupa użytkowników zbyt długo zwlekała z aktualizacją.

Firma zostawiła jednak pewną "furtkę". Użytkownicy korzystający z tzw. ułatwień dostępu, a więc chociażby skrótów klawiaturowych mogą przesiadać się na Windows 10 w dalszym ciągu.

Darmowa aktualizacja do Windows 10 dla osób korzystających z ułatwień dostępuDarmowa aktualizacja do Windows 10 dla osób korzystających z ułatwień dostępu fot. screen ze strony Microsoft

Microsoft w żaden sposób nie kontroluje czy i z jakich ułatwień dostępu korzystają posiadacze starszych Windowsów, dlatego darmową licencję na najnowszy OS amerykańskiej firmy w praktyce może otrzymać każdy.

Gigant przyznał jednak, że ta "promocja" nie będzie trwać wiecznie i oficjalnie zakończy się 31 grudnia 2017 roku. Dotychczas data była nieznana.

Osoby rozważające przesiadkę na najnowszy system muszą więc spieszyć się z decyzję. Zostało mniej niż dwa miesiące.

Microsoft umożliwia aktualizację licencji za pomocą wygodnego kreatora pobieranego z oficjalnej strony firmy. Można go zaleźć pod TYM linkiem.

---

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: