To ostatnie chwile na darmową przesiadkę na Windows 10. Microsoft ujawnił końcowy termin

Choć oficjalnie termin darmowej aktualizacji na Windows 10 już minął nic nie stoi na przeszkodzie, aby system legalnie zdobyć. Pozostało już jednak niewiele czasu, bo Microsoft ujawnił datę zakończenia tej "promocji".

Microsoft nigdy nie ukrywał, że chce, aby na Windowsa 10 przesiadło się jak najwięcej użytkowników na świecie. Dlatego też zdecydował się na dość unikatową "promocję". Przez rok od premiery systemu każdy posiadacz legalnej licencji na Windows 7 i 8.1 mógł dostać "Dziesiątkę" zupełnie za darmo.

Akcja zakończyła się w lipcu minionego roku i skorzystało z niej sporo osób, dzięki czemu Windows 10 stał się dość popularny. Jego udziały były jednak dla Microsoftu w dalszym ciągu mało satysfakcjonujące. Duża grupa użytkowników zbyt długo zwlekała z aktualizacją.

Firma zostawiła jednak pewną "furtkę". Użytkownicy korzystający z tzw. ułatwień dostępu, a więc chociażby skrótów klawiaturowych mogą przesiadać się na Windows 10 w dalszym ciągu.

Darmowa aktualizacja do Windows 10 dla osób korzystających z ułatwień dostępuDarmowa aktualizacja do Windows 10 dla osób korzystających z ułatwień dostępu fot. screen ze strony Microsoft

Microsoft w żaden sposób nie kontroluje czy i z jakich ułatwień dostępu korzystają posiadacze starszych Windowsów, dlatego darmową licencję na najnowszy OS amerykańskiej firmy w praktyce może otrzymać każdy.

Gigant przyznał jednak, że ta "promocja" nie będzie trwać wiecznie i oficjalnie zakończy się 31 grudnia 2017 roku. Dotychczas data była nieznana.

Osoby rozważające przesiadkę na najnowszy system muszą więc spieszyć się z decyzję. Zostało mniej niż dwa miesiące.

Microsoft umożliwia aktualizację licencji za pomocą wygodnego kreatora pobieranego z oficjalnej strony firmy. Można go zaleźć pod TYM linkiem.

---

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o:
Komentarze (47)
Ostatnie chwile na przesiadkę na Windows 10. Zostały 2 miesiące
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 11 razy 3

  I dobrze, niech sobie w końcu w tym mikroszajsie ukręcą pętlę na szyję do końca...

 • el.commendante

  Oceniono 12 razy 2

  Nie bądźcie naiwni! Win 10 to porażka! Jak macie Siódemkę trzymajcie się jej, to chyba jedna z najmniej skopanych wersji Windows.

 • freeasinfreedom

  Oceniono 2 razy 2

  U mnie na nowym kompie z i7 kupionym miesiąc temu Windows 10 aktywowało się z serialem od Windows 7 Starter Edition, pochodzącym z padniętego laptopa z 2010 roku. ISO z "creators update" ciągle przyjmuje numerki od Windows 7 i 8. No i przypominam, że Windows 10 można instalować z wyłączonym secure boot - czyli podobnie jak Windows 7 i wcześniejsze. Trzeba tylko utworzyć partycje zewnętrznym programem, np. gparted live. Instalując bez secure boot możemy zaszyfrować partycję systemową Win10 programem veracrypt, który od paru wersji obsługuje Win10.

 • BosMan Jacek

  Oceniono 3 razy 1

  Klnę na Windowsa 10 na potęgę !!! Co aktualizacja to COś zepsują.Miałem już problem z drukarką a ostatnio laptop przestał widzieć własną kartę sieciową

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 7 razy 1

  mam win10 - jak dobrze wam ze starym systemem, to olejcie win10 bo to jest totalny syf

 • starblast

  Oceniono 5 razy 1

  No i dobrze. Nie chcę tego szajsu za darmo. Na dwóch komputerach po aktualizacji windowsy 10 się wysypały i trzeba było reinstalować system. W domku mam win 8.1 i działa bez problemu. W windowsie i tak nie sprawdzam banku, nie loguje się na ważne konta emailowe, nie ściągam pornosów, od tego jest linux ;).

 • gaz-eciarz

  0

  Niech się w końcu odp... od tych przesiadek. Jak będę chciał to gó.no na swojej maszynie to kupię sobie w sklepie. Napompowali udział tego badziewia w rynku rozdając go za darmo, bo ze swoimi "zaletami" system zajął by pozycję obok Visty. Jeżeli Professional wpycha mi na maszynę wyścigi motocyklowe i minecrafta to ktoś w MS się z koniem na łby pozamieniał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX