Użytkownicy iPhone'a X mają problem z dotykiem na mrozie. Apple zapowiada aktualizację

Do Polski zbliża się zima, a to może oznaczać problemy dla użytkowników iPhone'a X. Okazuje się, że nowość od Apple nie radzi sobie z prawidłowym działaniem przy niskich temperaturach.

Po sporych problemach z systemem iOS 11, które mocno utrudniały życie użytkownikom iPhone'ów pojawiły się kolejne. Tym razem z flagowym iPhonem X, który przez pewien czas może okazać się bezużyteczny na mrozie.

Problemy, które zgłaszają użytkownicy na Reddicie są bardzo niepokojące. Okazuje się, że smartfon ma spore problemy z ekranem przy niskich temperaturach powietrza i nie chodzi tu o różową poświatę, która pojawiała się w Galaxy S8.

Obsługa iPhone'a X może być mocno utrudniona lub niemożliwa ze względu na problemy z działaniem dotyku. Przy wyjściu na powietrze o temperaturze ok. 0 stopni Celsiusza, przez jakiś czas telefon reaguje na dotyk nieprawidłowo lub zupełnie go nie rozpoznaje.

Apple przyznało w komentarzu udzielonym mediom, że problem jest mu znany i - co ciekawe - nie jest związany z wadą sprzętową, a błędem w oprogramowaniu:

Zdajemy sobie sprawę z przypadków, w których ekran iPhone'a X przez jakiś nie reaguje na dotyk po szybkiej zmianie temperatury na niską. Po kilku sekundach ekran znowu będzie w pełni responsywny. Zostanie to rozwiązane w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania.

Firma nie zdradziła, kiedy obiecana aktualizacja zostanie udostępniona użytkownikom. Na razie użytkownicy muszą radzić sobie z problemami sami czekając aż telefon "przyzwyczai się" do niskiej temperatury.

Sytuacja jest nieciekawa, bo użytkownicy najdroższego flagowca na rynku nie są szczęśliwi z kolejnego błędu. Apple powinien lepiej dopracować kosztujący 5 tys. zł (lub 5,7 tys. zł) telefon jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży.

Oby firma szybko uporała się z problemem i udostępniła poprawki, bo błąd daje się we znaki pierwszym nabywcom flagowca.

Czytaj też: Ekran w iPhone X najlepszy na świecie? Za ten sukces Apple może również podziękować Samsungowi

---

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o:
Komentarze (31)
Użytkownicy iPhone'a X mają problem z dotykiem. Apple zapowiada aktualizację
Zaloguj się
 • kadykianus

  Oceniono 9 razy 5

  Ta fota mowi wiecej niz 1000 slow. Wmowiono malpie, ze tego potrzebuje do zycia, malpa w to uwierzyla i po dwoch dobach warowania pod sklepem przyniosla w zebach 1000$.
  W takim swiecie zyjemy.

 • clevland

  Oceniono 9 razy 5

  2799zł kosztuje wymiana zbitego tyłu w iphonie X ! Jest to szklany panel klejony do obudowy.

  Dlaczego tak drogo? Ponieważ nie da się odkleić tego szklanego elementu i trzeba wyjąć wszystkie elementy z obudowy i wymienić ją na nową.
  Serwisy (poza centralnym) nie wykonują takich wymian tylko wymieniają cały telefon na nowy lub odnowiony.
  Tymczasem w Samsungu S8 ten element jest możliwy do wymiany a kosztuje to około 250zł.

  Koszt wymiany ekranu w iphonie X to około 1450zł.

  W tym telefonie są dwa wrażliwe na uderzenia elementy od Face ID oraz moduł stabilizacji aparatu.
  Po upadku mogą ulec one uszkodzeniu.

  Podsumowując- upuszczenie iPhona X może kosztować 1000, 1450 lub 2799zł...

  Ktoś kto kupi ten telefon na kredyt, będzie musiał wziąć kolejny na jego naprawę...

 • adolfiutin11

  Oceniono 5 razy 3

  Co za debil na fotce...... dżijzas!!!!!

 • mistermadmat

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba być debilem żeby wywalić 5 koła na ten szajs .

 • m.godwin

  Oceniono 2 razy 2

  Zły dotyk.

 • adolfiutin11

  Oceniono 2 razy 2

  4-5 tys. zł za smartfona... tymczasem schroniska dla bezdomnych proszą o przynoszenie używanych ciuchów, bielizny, pościeli. Nie mają też jedzenia. Trwa również zbiórka bielizny dla domów dziecka.......... :(

 • 162tony

  Oceniono 2 razy 2

  Ale najlepsze są te słuchawki - AirPods (799zł), jak wiadomo są ładowane bezprzewodowo z pudełeczka w którym się je umieszcza ... więc jabłuszko wypuściło specjalny kabelek iWire (299zł) który podłącza się do słuchawek specjalną obejmą, koniec kabelka ma nietypową wtyczkę, więc możemy go podłączyć do jabłkowego telefonu przez iPlug (199zł) i słuchawki są ładowane z telefonu i nie martwimy się że zaraz wysiądą...

  Dzięki czemu mamy najlepsze bezprzewodowo - przewodowe słuchawki na rynku...

 • ltte

  Oceniono 1 raz 1

  Nie powinni usuwać. Zawiesić świadczenie usług na jakiś czas, to tak. Znam parę osób, które mieszkają na stałe za granicą. Mają komórki w Play (utrzymanie numeru 5 zł/rok). Po kilku miesiącach od lutego przyjechały, komórki oczywiście nie działały, ale wystarczyła 1 wizyta w salonie z paszportem, żeby przywrócić usługę. Jeżeli chodzi o dostawców VoIP, to oni są niereformowalni. Wystawiają mi faktury z VAT, po czym po 2 tygodniach przysyłają mi korekty znoszące VAT. I tak już od roku, FCN, d. Freeconet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX