Nowa aplikacja na Androida od Google hamuje nadmierny apetyt innych aplikacji na mobilne dane

Problem zbyt małego limitu mobilnych danych nadal dotyka wielu użytkowników smartfonów. Tym razem z pomocą przychodzi samo Google, oferując prostą darmową aplikację, która konsumpcję danych aplikacji na Androidzie będzie trzymać mocno w ryzach.

Aplikacja o nazwie Datally pozwala przede wszystkim zorientować się “gdzie schodzą te wszystkie gigabajty mobilnego internetu”. Innymi słowy tworzy zestawienie aplikacji oraz momentów, w których ich aktywność pochłania najwięcej transferu. Poza tym podsuwa proste rozwiązania na ograniczenie zużycia danych - jednym z nich jest funkcja skanowania sieci Wi-Fi znajdujących się w pobliżu, do których moglibyśmy się podłączyć.

 

Najważniejsza wydaje się jednak funkcja umożliwiająca natychmiastowe zatrzymanie wszelkiej aktywności internetowej w tle przez utworzenie połączenia VPN. W takim wypadku jedynie aplikacja której teraz używamy może korzystać z pakietu mobilnych danych. Dodatkowo na ekranie pojawia się niewielki bąbelek z komunikatem o aktualnym zużyciu danych przez ten program. W każdym momencie możemy zablokować transmisję.

Czytaj też: Mapy Google w nowej odsłonie. Będzie dużo czytelniej i wygodniej. Właśnie na takie zmiany czekaliśmy

Oczywiście dla doświadczonych użytkowników Androida Datally nie będzie niczym nowym. Większość rozwiązań jakie oferuje została już zaszyta w samym systemie. Jednak znalezienie ich z punktu widzenia początkujących nie jest już takie proste. Stąd nowa propozycja Google wydaje się bardziej atrakcyjna właśnie dla takich osób.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: