Mapy Google w nowej odsłonie. Będzie dużo czytelniej i wygodniej. Właśnie na takie zmiany czekaliśmy

W najbliższych tygodniach możecie się spodziewać widocznych zmian w Mapach Google. Całkowicie nowa szata graficzna spowoduje, że aplikacja stanie się dużo wygodniejsza w obsłudze i dostosowana do potrzeb użytkowników.

Zmiany w szacie graficznej jakie wprowadza Google pozwolą przede wszystkim lepiej dostosować Mapy Google do aktualnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy (prowadzenie pojazdu, nawigacja po mieście, przejazd środkami transportu publicznego lub zwiedzanie okolicy). W zależności od tego na ekranie pojawią się głównie takie informacje, jakich będziemy potrzebować.

Dla przykładu podczas poruszania się autem zobaczymy najbliższe stacje benzynowe, ale już w trybie zwiedzania mapa pokaże nam kawiarnie, a jeśli będziemy używać jej do przemieszczania się pociągiem wyświetli nam najważniejsze stacje kolejowe. Zmianie poddano nie tylko warstwę kolorystyczną. Odświeżone Mapy Google wprowadzą nowe ikony, które pozwolą szybciej zidentyfikować konkretne obiekty.

embed

Przydzielono im kolory dla łatwiejszej identyfikacji, zatem zawsze będziemy w stanie szybko odróżnić kościoły, szpitale, kawiarnie czy muzea. Już wkrótce to właśnie miejsca zaznaczone kolorem pomarańczowym będą oznaczać punkty w naszej okolicy, w których można coś zjeść i wypić.

Czytaj też: Trochę w Google zaszaleli. 12 nowych ciał niebieskich na wyciągnięcie ręki

Proponowane przez Google zmiany zostaną wdrożone w ciągu najbliższych kilku tygodni i będą widoczne we wszystkich rozwiązaniach korzystających z Map Google (Asystent Google, wyszukiwarka, Google Earth oraz Android Auto).

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: