Najlepsze smartfony do robienia zdjęć

Wyścig na liczbę megapikseli się skończył - producenci smartfonów zrozumieli, że fotografia to także optyka, oprogramowanie, procesor... Jakie są najlepsze smartfony do robienia zdjęć? Który model wybrać?

Smartfon do robienia zdjęć Nubia Z11

Nubia to marka powiązana z ZTE, w rodzimych Chinach promuje ją Cristiano Ronaldo. Telefony na szczęście dotarły już do Polski. Model Z11 cechuje świetne wykonanie niewielki (według dzisiejszych standardów), interaktywny ekran na krawędziach - ktoś tu chyba inspirował się konstrukcją samsungów z serii Edge.

To bardzo dobry smartfon do robienia zdjęć - Nubia gwarantuje niezłe fotki w każdych warunkach. Najbardziej dumna jest z trybów makro i poklatkowego, szybkiego autofokusa, oprogramowania korygującego błędy i sprawdzonej matrycy Sony (stosowanej też np. przez Asusa).

Fot. materiały prasowe

SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ SMARTFON NUBIA Z11

Smartfon do robienia zdjęć Huawei P10

Huawei nie uległ gigantomanii - P10 to nie tylko fajne proporcje, ale również fajna cena. Leica stworzyła tu aż trzy aparaty - logo można "wypalić" na fotografii, aby koleżanki z Instagrama wiedziały, że nie jesteś byle kto.

Tylne matryce - monochromatyczna i kolorowa - działają w duecie, takie rozwiązanie ma zapewniać lepszy, wyraźniejszy obraz. Zawodowcy mogą robić zdjęcia w formacie RAW - aparaty wychwytują mnóstwo detali, co daje bogate opcje cyfrowej obróbki. Para sprawdza się także przy fotografii w słabym oświetleniu, tu pomaga jej też laserowy autofokus. W prawdziwej ciemności użyjesz podwójnego flesza. Kooperujące firmy chwalą się jakością portretów ("trójwymiarowe rozpoznawanie twarzy"), w tym trybie buzia modela traci pryszcze i zmarszczki, a tło się romantycznie rozmazuje. A także jakością selfie (podobne upiększanie).

Fotki z P10 są ciepłe i ostre. Dobrze wypada tryb makro. Możesz skorzystać z aparatu monochromatycznego do wykonania artystycznego zdjęcia w czerni i bieli. Zoom nie jest optyczny, ale do zbliżenia dwukrotnego radzi sobie świetnie. Powyżej - trochę gorzej, lecz nawet na maksimum obraz nie jest rozpikslowany. Szybkie ładowanie i utwardzone szkło - kolejne atuty dla wakacyjnego fotografa.

Fot. materiały prasowe

SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ SMARTFON HUAWEI P10

Smartfon do robienia zdjęć HTC U11

Doskonałe recenzje ekspertów. Matryca z "ultrapikselami", szybki autofokus, jaśniutki obiektyw. Spustem może być uścisk telefonu. Wodoodporność do 1 m.

Fot. materiały prasowe

SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ SMARTFON HTC U11

Smartfon do robienia zdjęć Samsung Galaxy S8

Na cześć aparatu wielkiego wodoodpornego samsunga można pisać peany. Technologia Dual Pixel oznacza znakomity autofokus.

Do tego najszerszy zakres dynamiczny, czyli S8+ sprawdza się w sytuacji z ostrym światłem i głębokim cieniem (czytaj: na wakacjach)!

Fot. materiały prasowe

SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ SMATFON SAMSUNG GALAXY S8

Smartfon do robienia zdjęć LG G6

Dwa aparaty z tyłu, w tym szerokokątny o polu widzenia 125°. Przedni też jest szeroki - aż 100°. I pejzaż, i selfie - LG zyskuje automatyczną przewagę pod tym względem.

Tryb zdjęcia kwadratowego służy kreatywnej instagramowej zabawie, umożliwia łączenie fot w duety czy tercety, które idealnie mieszczą się na tym ekranie o nietypowych proporcjach 18:9.

Testy zdjęć w słabym oświetleniu, zakresu dynamicznego i balansu bieli zaliczone na piątkę. Zdjęcia podwodne nawet na szóstkę, nie tylko są możliwe, lecz wychodzą ostre, jasne, zjawiskowe.

Przycisk włączania/blokady na pleckach; to cecha charakterystyczna flagowców LG. Przyzwyczaisz się lub zwariujesz. Solidna metalowa obudowa.

Fot. materiały prasowe

SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ SMARTFON LG G6

Smartfon do robienia zdjęć Asus ZenFone Zoom S

Asus zapewne nie jest pierwszą firmą, która przychodzi ci do głowy, gdy myślisz o producentach dobrych smartfonów do fotek. Błąd, weź do ręki ZenFone'a 3 Zoom S. Firma chwali się jasnym obiektywem, technologią SuperPixel Engine i dużymi pikselami matrycy, sprzyjającymi wykonywaniu zdjęć przy słabym oświetleniu. Szybki (Asus nieskromnie twierdzi, że najszybszy na świecie) autofokus z technologią Dual Pixel PDAF wykorzystuje wszystkie piksele do wykrycia fazy; przydatne, kiedy chcesz uchwycić momenty dynamiczne. Zgodnie z nazwą to mistrz zoomowania: jest zbliżenie optyczne oraz aż dwunastokrotne cyfrowe. Twarde dane specyfikacji przekładają się na fotografie, w naszych testach Zoom S w każdej kategorii plasował wśród wyróżnionych. Imponująca bateria. Fajna cena.

Fot. materiały prasowe

SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ SMARTFON ASUS ZENFONE ZOOM S

Smartfon do robienia zdjęć Sony Xperia XZ

Matryce napchane pikselami. Sony nie wygrał w żadnej konkurencji, żadnej też nie przegrał. Wodoodporny, lecz producent nie zaleca fotografii podwodnej. Dziś już kupisz o niebo lepszą XZ Premium, nagrywającą wideo HD w 960 kl./s. 

Fot. materiały prasowe

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ SMARTFON SONY XPERIA XZ

Więcej o: