Pixel 2 XL w polskich sklepach. Cena jest absurdalnie wysoka, a Google ostrzega: To nie jest oficjalna dystrybucja

Google Pixel 2 XL wreszcie dotarł do Polski, ale - jak poinformował nas polski oddział Google - wcale nie w ramach oficjalnej dystrybucji. Co więcej, cena telefonu jest absurdalnie wysoka.

Po porzuceniu przez Google linii Nexus, producent zajął się przygotowywaniem nowych telefonów z serii Pixel. Niestety gigant z Mountain View nie od dziś traktuje Polskę po macoszemu i większość sprzętów firmy nie jest dostępna w sprzedaży nad Wisłą.

Nie inaczej było w przypadku pierwszego telefonu z serii Pixel, z którym - choć mieliśmy okazję się zapoznać - nigdy nie mogliśmy oficjalnie kupić. Była jednak realna nadzieja, że zmieni się to w przypadku następcy.

Pixel 2 i Pixel 2 XL zostały wydane na początku października ub. roku i od miesięcy nie mogliśmy się doczekać ich dostępności w polskich sklepach. Kilka dni temu smartfon wreszcie dotarł do polskich sklepów, ale wcale nie w ramach oficjalnej dystrybucji. 

Jak poinformował nas polski oddział Google, Pixel 2 nadal nie jest dostępny oficjalnie w Polsce, a sklepy, które mają telefon w swojej ofercie sprowadzają go zza granicy, przede wszystkim z Niemiec. Oznacza to między innymi, że przypadku problemów z urządzeniem, gwarancja nie będzie realizowana w naszym kraju.

Google Pixel 2 XL 64 GB pojawił się w polskich sklepach za 4 399 złGoogle Pixel 2 XL 64 GB pojawił się w polskich sklepach za 4 399 zł fot. screen ze sklepu X-Kom

Tak czy owak, Pixela 2 XL można już zamawiać m.in. w sklepie X-Kom. Dostępna jest jedynie wersja z 64 GB pamięci (brak opcji 128 GB) w kolorze czarnym i białym.

Google Pixel 2 XL 64 GB pojawił się w polskich sklepach za 4 399 złGoogle Pixel 2 XL 64 GB pojawił się w polskich sklepach za 4 399 zł fot. screen ze sklepu X-Kom

Kolejnym problemem związanym z pojawieniem się Pixela 2 w Polsce jest cena. Nowa słuchawka Google kosztuje 4 399 zł! Ta absurdalna wręcz cena przebija wszystkie popularne smartfony dostępne dziś na rynku, "ustępując" jedynie iPhone'owi X.

Przykładowo, najmocniejszy dziś flagowiec z Androidem - Galaxy Note8 kosztował w momencie premiery 4 299 zł, a dziś dostaniemy go za mniej niż 3 900 zł. Jeszcze tańsze jest LG V30, które można kupić za ok. 3600 zł. 

Cena Pixela wydaje się tym bardziej nieodpowiednia, że od światowej premiery Pixela 2 minęło też już trochę czasu, a lada chwila na rynku pojawią się kolejne generacje flagowców.

Przy okazji warto też sprawdzić ceny na innych rynkach. Pomijając już USA, gdzie smartfony zawsze są sporo tańsze, wystarczy zajrzeć na Amazon.de, z którego sprzęt można zamawiać bez problemu do Polski z europejską gwarancją.

Tam za wersję 64 GB zapłacimy 870-890 euro, czyli trochę ponad 3 600 zł. To o prawie 800 zł taniej! Różnica jest więc znacząca.

---

Magdalena Kruszewska: Zarządzanie strachem podcina ludziom skrzydła i odbiera im kreatywność [NEXT TIME]

Więcej o: