Prośby użytkowników Windows 10 zostały wysłuchane. Microsoft wreszcie to poprawi

W nadchodzącej dużej aktualizacji do Windows 10 Microsoft planuje znacząco ułatwić parowanie urządzeń Bluetooth. Nowość zapowiada się bardzo interesująco.

Każdy, kto choć raz musiał sparować jakiekolwiek urządzenie Bluetooth z komputerem pracującym pod kontrolą Windows 10 wie, że funkcja ta nie była zbyt przemyślana.

Niestety, proces łącznia komputera z bezprzewodową myszką, słuchawkami czy głośnikami zajmuje dłuższą chwilę i jest nieintuicyjny. W tym celu trzeba się trochę "naklikać" przemierzając kolejne opcje w ustawieniach systemowych.

Na szczęście wiadomo już, że Microsoft postanowił znacząco usprawnić łącznie urządzeń. Firma informuje na swoim blogu, że w nadchodzącej dużej aktualizacji Spring Creators Update komputer sam będzie powiadamiać o możliwości sparowania bezprzewodowego akcesorium.

Komputer będzie stale wyszukiwał urządzeń ustawionych w tryb parowania i za każdym razem - z pomocą wyskakującego baneru - prosił użytkownika o zgodę na nawiązanie połączenia. Microsoft zdradził już w jaki sposób miałoby to wyglądać:

embed

Proces parowania będzie zajmował zaledwie kilka sekund i nie będzie wymagał od nas praktycznie żadnego wysiłku. Szkoda, że taka opcja nie pojawiła się w Windowsie już dawno.

Niestety Microsoft wspomina też, że z ułatwionego łącznia będą mogły skorzystać jedynie kompatybilne akcesoria. Na razie mowa tu tylko o jednym - myszce Surface Precision.

Firma zapowiada jednak, że trwają już rozmowy z partnerami, w tym firmą Logitech w celu zapewnienia kompatybilności z jak największą liczbą urządzeń. Miejmy nadzieję, że za kilka miesięcy połączymy w ten sposób akcesoria wszystkich popularnych firm.

---

Katarzyna Drewnowska: Założyłam firmę, żeby wydać książkę Nigelli Lawson [NEXT TIME]

Więcej o: