Prośby użytkowników Windows 10 zostały wysłuchane. Microsoft wreszcie to poprawi

W nadchodzącej dużej aktualizacji do Windows 10 Microsoft planuje znacząco ułatwić parowanie urządzeń Bluetooth. Nowość zapowiada się bardzo interesująco.

Każdy, kto choć raz musiał sparować jakiekolwiek urządzenie Bluetooth z komputerem pracującym pod kontrolą Windows 10 wie, że funkcja ta nie była zbyt przemyślana.

Niestety, proces łącznia komputera z bezprzewodową myszką, słuchawkami czy głośnikami zajmuje dłuższą chwilę i jest nieintuicyjny. W tym celu trzeba się trochę "naklikać" przemierzając kolejne opcje w ustawieniach systemowych.

Na szczęście wiadomo już, że Microsoft postanowił znacząco usprawnić łącznie urządzeń. Firma informuje na swoim blogu, że w nadchodzącej dużej aktualizacji Spring Creators Update komputer sam będzie powiadamiać o możliwości sparowania bezprzewodowego akcesorium.

Komputer będzie stale wyszukiwał urządzeń ustawionych w tryb parowania i za każdym razem - z pomocą wyskakującego baneru - prosił użytkownika o zgodę na nawiązanie połączenia. Microsoft zdradził już w jaki sposób miałoby to wyglądać:

embed

Proces parowania będzie zajmował zaledwie kilka sekund i nie będzie wymagał od nas praktycznie żadnego wysiłku. Szkoda, że taka opcja nie pojawiła się w Windowsie już dawno.

Niestety Microsoft wspomina też, że z ułatwionego łącznia będą mogły skorzystać jedynie kompatybilne akcesoria. Na razie mowa tu tylko o jednym - myszce Surface Precision.

Firma zapowiada jednak, że trwają już rozmowy z partnerami, w tym firmą Logitech w celu zapewnienia kompatybilności z jak największą liczbą urządzeń. Miejmy nadzieję, że za kilka miesięcy połączymy w ten sposób akcesoria wszystkich popularnych firm.

---

Katarzyna Drewnowska: Założyłam firmę, żeby wydać książkę Nigelli Lawson [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (37)
Microsoft wreszcie poprawi parowanie urządzeń Bluetooth w Windows 10
Zaloguj się
 • twzelnik

  Oceniono 9 razy 7

  Największą wadą kolejnych wersji Windows jest właśnie to!
  Tzn. komplikowanie i utrudnianie tego co było w miarę proste i działające.
  Bardzo często to są dokładnie te same okna dialogowe, tylko "sprytnie" poukrywane w innych miejscach.

  Po trosze to wynika z faktu, że kolejne wersje zawierają relatywnie niewiele nowości, więc się robi dużo face liftingu i przestawia istniejące klocki.
  Ze szkodą dla doświadczonych użytkowników.

 • kaziuniek-is-one

  Oceniono 8 razy 6

  Co za sukces ! Brawo ! Niesamowite ! W Windows 7 same się parowały, a w Windows 10 to sukces, że też będą?

 • muczacza7

  Oceniono 5 razy 5

  A co się łatwo konfiguruje w Windows 10? Dwa różne panele sterowania, przy czym tym domyślnym, w nowym stylu Windows 10 nic kompletnie nie da się zrobić...

 • jaceq

  Oceniono 12 razy 4

  "Komputer będzie stale wyszukiwał urządzeń ustawionych w tryb parowania i za każdym razem - z pomocą wyskakującego baneru - prosił użytkownika o zgodę na nawiązanie"

  I każda przechodząca mi pod oknem łajza ze słuchawką będzie mi powodowała wyskakujące banery? Niedoczekanie wasze, sukinsyny z M$

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 3

  Artykuł sponsorowany czyli materiały partnera...

 • readme.txt

  Oceniono 2 razy 2

  A po cholerę... Ciekawe dlaczego sterownik drukarki na jednym Windows 10 działa poprawnie, a na drugim Windows 10 już nie?

 • qazzy77

  Oceniono 2 razy 2

  "Niestety Microsoft wspomina też, że z ułatwionego łącznia będą mogły skorzystać jedynie kompatybilne akcesoria. Na razie mowa tu tylko o jednym - myszce Surface Precision"
  Cóż za wspaniała funkcja! Będzie można podłączyć jeden jedyny model myszy! Standard Bluetooth ma prawie 20 lat, a mimo to małomiękki (nie dość że micro to jeszcze i soft) nie dał rady zaimplementowac jego obsługi i tysiące modeli różnych producentów musi sie obejść smakiem.

  BTW autor wspomina, że z "ułatwionego łącznia" będzie można skorzystać a ja zachodze w głowę co to jest ten "łączeń"...

 • puuchatek

  Oceniono 2 razy 2

  Boszszsz…… Cały artykuł o tym, że będzie się łatwo parować, a potem jeden drobiazg:

  "Niestety Microsoft wspomina też, że z ułatwionego łącznia będą mogły skorzystać jedynie kompatybilne akcesoria. Na razie mowa tu tylko o jednym - myszce Surface Precision."

  Czyli - sparujesz jednym kliknięciem, ale najpierw kup myszkę za cztery stówy.

  I jest o czym pisać? To trochę jak w starym dowcipie:

  Rok 1961, kwiecień. Na plac budowy wpada rozgorączkowany robotnik i wrzeszczy:

  - Panie majster, panie majster, słyszałeś pan?! Ruskie w kosmos polecieli!

  - Co, wszystkie? - dopytuje majster.

  - Nieee, no, jeden!

  - Eeee, to co mi dupę trujesz…

 • jeak

  Oceniono 2 razy 2

  Miałem na laptopie Acer Win8.1 - bluetooth działał OK, po aktualizacji do Win10, parowanie nie zawsze udaje się, jak się uda to transmisja przerywa się itp. Aktualizowałem sterowniki, dzwoniłem do supportu Acer > zaproponowano powrót do Win8.1 :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX