Xiaomi Mi 7 dostanie ekran OLED i zaawansowaną technologię rozpoznawania twarzy. Będzie hitem?

O ile ostatecznego potwierdzenia daty premiery smartfonu Xiaomi Mi 7 nadal nie ma, to na światło dzienne zaczynają wychodzić kolejne szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej urządzenia. Według nich najnowszych chiński flagowiec zapowiada się coraz ciekawiej

Z informacji wyciągniętych z plików oprogramowania wewnętrznego, do których dotarł serwis XDA-Developers wynika, że Xiaomi Mi 7 będzie napędzać Snapdragon 845, czyli najnowszy i najmocniejszy procesor mobilny Qualcomm. Smartfon dostanie również aktualnego Androida 8.0 Oreo z tradycyjną nakładką chińskiego producenta - MIUI w wersji 9. Pojawia się też wzmianka o funkcji Always on Display. Będzie ona wyświetlać datę, godzinę, stan baterii oraz do trzech powiadomień na wygaszonym ekranie.

Co ciekawe, informacje o pojemności baterii jaką wyciągnięto z plików oprogramowania wewnętrznego wskazują na nieco mniejszą wartość, niż w przypadku poprzednika (3170 mAh). Dla porównania bateria Xiaomi Mi 6 miała pojemność 3350 mAh. Po dalszej analizie udało się jeszcze znaleźć wzmiankę o dwóch obiektywach głównego aparatu, elektronicznej stabilizacji obrazu, emiterze podczerwieni, technologii audio od firmy Dirac, wsparcia dla kodeków Bluetooth aptX i aptX HD oraz obsługi NFC.

Czytaj też: Bezramkowy Xiaomi Mi Mix 2 może być świetną okazją, ale tylko w odpowiedniej cenie [RECENZJA]

Wiadomo również, że Xiaomi pracuje nad zaawansowaną technologią rozpoznawania twarzy użytkownika i między innymi z tego względu smartfonu Mi 7 nie zobaczymy raczej na tegorocznych targach Mobile World Congress 2018 w Barcelonie. Na ile rozwiązanie będzie zbliżone do tego jakie oferuje Face ID w iPhonie X? Tego jeszcze nie wiemy. Z dużą dozą pewności ma się wyróżniać na tle konkurencji, która w zakresie weryfikacji tożsamości za pomocą skanowania twarzy oferuje niewiele.

W pierwszej połowie tego roku możemy być świadkami premiery dwóch wersji Xiaomi Mi 7. Oprócz podstawowego modelu (ekran 5,6 cala) według wielu źródeł pojawi się również Mi 7 Plus (6,01 cala przekątnej). I to właśnie on otrzyma ekran z organicznymi diodami LED od Samsung Display. Na więcej potwierdzonych szczegółów przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Pewne jest jedno - Xiaomi znów zamierza mocno namieszać na rynku.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?

Więcej o: