Domowa siłownia - co najlepiej sprawdzi się do ćwiczeń?

Dbałość o aktywność fizyczną to podstawa. Ale czy w czasach wiecznego braku czasu możliwe jest regularne dbanie o sylwetkę? Jak najbardziej! Jaki sprzęt przyda nam się do urządzenia domowej siłowni?

Regularne wędrowanie na siłownie wymaga sporej ilości wolnego czasu. Co zatem można zrobić, gdy nie mamy nawet chwili, aby pojawić się na sali treningowej, a chcemy dalej realizować plan treningowy? Jakie przyrządy sportowe będą najbardziej przydatne do ćwiczeń w zaciszu domowym? Czas to sprawdzić!

Domowa siłownia: hantle

Nasze zestawienie zaczniemy od zdecydowanego lidera wśród sprzętu dla mężczyzn. Hantle umożliwiają nam trenowanie i wzmacnianie każdej części ciała - dzięki nim zbudujemy nie tylko mocne ręce, ale również wyrzeźbimy sobie plecy oraz klatkę piersiową. W miarę możliwości możemy je wykorzystać w praktycznie każdym miejscu, więc wszystko, czego potrzebujemy to podnieść hantle. Po skończonym treningu bardzo łatwo je rozmontować i schować np. do szafy.

Domowa siłownia: rowerek

Macie więcej miejsca w domu? Mamy propozycję jak ją zagospodarować! Rowerek do ćwiczeń to świetna maszyna, która poprawi naszą kondycję i wzmocni nogi. Rowerki treningowe to obecnie narzędzia o ogromnych możliwościach. Naturalnym jest, że pozwoli ustawić różne poziomy trudności.

Ale to nie wszystko. Dzisiejsze rowerki ułożą plan treningowy, zbadają ilość spalonych przez nas kalorii, a także pozwolą równocześnie oglądać telewizję, słuchać muzyki i połączyć się z internetem. Teraz jazda na rowerze to czysta przyjemność!

Domowa siłownia: stepper

Urządzenie, które szczególnie preferowane jest przez kobiety. Rzeźbi głównie nogi oraz pośladki. Występuje w dwóch wersjach: pierwsza z nich jest bardzo kompaktowa i lekka, dzięki czemu pozwoli na ćwiczenia praktycznie w każdym miejscu naszego domu. Druga wersja - tzw. stepper z kolumną - daje dodatkową stabilizacje sprzętu oraz inne przydatne wyposażenie m.in. czujnik do mierzenia tętna, a nawet komputer.

Sprawdź też inne produkty, które umożliwią ćwiczenia w domu: