Jak wybrać laptop do pracy - czym charakteryzuje się dobry laptop do pracy?

Szukasz dobrego laptopa do celów biznesowych? Podpowiadamy, na jakie parametry należy zwrócić uwagę przed zakupem.

Jaki laptop do pracy?

Laptop to obecnie jedno z najpowszechniejszych narzędzi do pracy. Jednak jak wybrać model wydajny i spełniający nasze oczekiwania? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na trzy najważniejsze kwestie:

Ilość portów i wyjść

Potrzebne są do do podłączenia zewnętrznych akcesoriów, monitora lub audio. 

Ilość pamięci RAM

Im większa tym oczywiście lepsza, wpływa na pracę z przeglądarkami, aplikacjami graficznymi, czy sam system. Można przyjąć, że dla komfortowej pracy wymagane jest minimum 8 GB pamięci RAM. 

Szybki dysk SSD

Klasyczne dyski twarde HDD niestety sprawdzają się coraz słabiej, zwłaszcza jako dyski systemowe. Odpalanie przeglądarki, programów specjalistycznych czy nawet laptopa trwa na nich zdecydowanie za długo. Dysk HDD z kolei może posłużyć jako rozszerzenie powierzchni do przechowywania większej ilości danych (są zdecydowanie tańsze niż dyski SSD, więc można kupić większej pojemności dysk za tę samą cenę).

Jaki laptop do pracy?Jaki laptop do pracy? kolaż redakcja, materiały partnerów

Akcesoria parametry

Wybierając laptop do pracy warto wziąć także pod uwagę inne kwestie, jak chociażby wielkość i wagę urządzenia. Jest to przede wszystkim dla osób, które z laptopem biznesowym często podróżują, np. z domu do biura czy na spotkania z klientami. Tutaj najlepiej kierować się indywidualnymi preferencjami. Podobnie warto zwrócić też uwagę na to, by laptop miał wygodną klawiaturę, a układ i skok klawiszy nam odpowiadał. Wśród ważnych parametrów technicznych, o których nie wspomnieliśmy powyżej warto także zwrócić uwagę na procesor - im lepszy tym wygodniejsza praca z zaawansowanymi, nowoczesnymi programami. Wiele aplikacji biznesowych jednak nie ma jednak wysokich wymagań sprzętowych i lepiej jest postawić na większą ilość pamięci RAM czy szybki dyski SSD. Można również zwrócić uwagę na to, by sprzęt wyposażony był w ekran IPS 1080p, jeżeli zależy nam na dobrych kolorach i kątach widzenia.

Jaki laptop do pracy?Jaki laptop do pracy? fot. pexels

Zobaczcie więcej biznesowych laptopów, które dla was wybraliśmy. 

Więcej o: