Xiaomi chce podbić Warszawę. Otwarcie pierwszego salonu w stolicy już niebawem. Lokalizacja zaskakuje

Chińczycy chcą najwidoczniej zatrzeć nienajlepsze wrażenia związane ze skromnym stoiskiem w korytarzu centrum handlowego Arkadia. Po otwarciu pierwszego w Polsce salonu Xiaomi w Krakowie przyszła pora na kolejny, tym razem w stolicy.

Drugi w Polsce pełnoprawny salon Xiaomi powstanie wkrótce w Warszawie. Sporym zaskoczeniem może być lokalizacja, jaką zdecydował się dla niego wybrać oficjalny dystrybutor chińskiego producenta w Polsce - firma ABC Data.

Salon ma bowiem powstać w centrum Handlowym Arkadia, czyli w miejscu, gdzie Xiaomi jest już obecne. Na jednym z korytarzy tego obiektu od czerwca ubiegłego roku funkcjonuje dość skromne stoisko firmy, tzw. Mi Zone. Wszystko wskazuje na to, że zostanie ono zlikwidowane, a pracujący w nim ludzie staną się częścią załogi nowego, już pełnoprawnego salonu Xiaomi.

Otwarcie pierwszego w Polsce salonu Xiaomi w Krakowie zorganizowanego przez drugiego dystrybutora chińskiego producenta (Ingram Micro) przyciągnęło tłumy klientów, głównie za sprawą bardzo atrakcyjnych promocji i rabatów na zakup sprzętu. Czy podobnego scenariusza należy się spodziewać również w Warszawie?

Czytaj też: To pierwszy smartfon Xiaomi, który robi naprawdę dobre zdjęcia. Oto 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o Xiaomi Mi Mix 2S [PIERWSZE WRAŻENIA]

Na razie wiadomo jedynie, że otwarcie salonu Xiaomi w Arkadii zaplanowano na sobotę 12 maja. Z niepotwierdzonych do tej pory informacji wynika, że lokalizacja punktu w centrum handlowym również nie jest przypadkowa. Ma się on znaleźć na parterze, na przeciwko sklepu Samsung Brand Store, gdzie obecnie znajduje się wolny lokal.

Warszawski Mi Store zajmie powierzchnię 102 metrów kwadratowych.

Cotygodniowe podsumowanie roku 14/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o: