Drobna sprzeczka z Warrenem Buffettem i Elon Musk już ma pomysł na biznes. Otwiera kolejną firmę

Wygląda na to, że Elon Musk nie przepuszcza żadnej okazji na nowy biznes. Jedna rada Warrena Buffetta sprawiła, że prezes Tesli znalazł kolejny pomysł na firmę. Nie zgadniecie, co będzie produkować.

Nie jest tajemnicą, że ekscentryczny Elon Musk jest zupełnym przeciwieństwem  Warrena Buffetta - jednego z najbardziej znanych i skutecznych inwestorów na świecie.

Ten drugi od lat stoi murem za własną koncepcją inwestowania w tzw. "fosy ekonomiczne" (ang. "economic moats") - niezwykle silne firmy, np. Apple. Podczas ogłaszania w zeszłym tygodniu wyników Tesli Musk stwierdził, że taktyka amerykańskiego inwestora jest kiepska.

Jak donosi Fortune, nie spodobało się to Buffettowi. Inwestor polecił Muskowi zająć się umacnianiem własnej "fosy". Dodał, że dobrym przykładem takiej firmy jest See's Candies - znany amerykański producent słodyczy, spółka-córka holdingu Berkshire Hathaway kierowanego przez Buffetta.

Podczas dorocznego spotkania Berkshire Hathaway, Buffett "doradził" też Muskowi, aby ten "trzymał się od See’s Candies z daleka". 

Ta wymiana zdań pozostałaby prawdopodobnie bez większego echa, gdyby nie charakter Elona Muska. Zdaje się, że CEO Tesli nie zamierza odpuścić, a słowa Buffetta potraktował jako wyzwanie.

Ogłosił (tradycyjnie już) na Twitterze, że planuje otworzyć kolejną firmę. Tym razem zajmującą się... produkcją słodyczy:

Otwieram firmę cukierniczą, będzie świetna.

Chwilę później potwierdził jeszcze, że mówi jak najbardziej poważnie.

Tego samego dnia o temacie wspominał jeszcze na Twitterze kilka razy:

Wtedy zbuduję fosę i wypełnię ją słodyczami. Warren B nie będzie w stanie oprzeć się inwestowaniu! Kryptonit Berkshire Hathaway...

Ciężko jednak stwierdzić czy Elon Musk faktycznie spełni swoją obietnicę, czy tym razem jedynie żartuje. Ekscentryczny milioner wielokrotnie udowadniał, że każdy pomysł potrafi przekuć w sukces.

Tak było na przykład z The Boring Company. Musk narzekając na korki stwierdził, że przeniesie ruch pod ziemię. To brzmiało jak żart, ale Musk już kopie tunele pod Los Angeles.

Warto przypomnieć, że niezwykłych i zaskakujących przedsięwzięć miał w swojej historii znacznie więcej. Ma też już doświadczenie w sprzedaży czapek z logo The Boring Company i miotaczy ognia, które rozeszły się jak ciepłe bułeczki.

Więcej o: