Ta nowa aplikacja od Microsoftu pozwoli 'przenieść twój smartfon' do komputera z Windows 10

Przy okazji corocznej konferencji Build dla deweloperów, Microsoft poinformował o nowej aplikacji dla Windows 10 pod nazwą Your Phone. Ma ona pozwolić na lepszą integrację smartfonu z najnowszą platformą systemową giganta z Redmond.

Na razie wiadomo jedynie, że podstawową funkcją Your Phone będzie zapewnienie wygodnego dostępu do wiadomości SMS, zdjęć oraz powiadomień ze smartfonu na pulpicie komputera z Windows 10.

Działanie aplikacji będzie mocno uzależnione od systemu samego telefonu (Android lub iOS). Ze względu na większą otwartość środowiska Androida posiadacze urządzeń opartych na platformie Google przypuszczalnie będą mieli do dyspozycji szerszy wachlarz możliwości.

Warto przypomnieć, że podobnego rozwiązania próbował na początku roku Dell. Komputery tego producenta komunikują się ze smartfonami z Androidem lub iOS i za sprawą aplikacji o nazwie Mobile Connect wyświetlają powiadomienia, połączenia, a nawet pozwalają odwzorować ekran mobilnego urządzenia na większym wyświetlaczu.

Cel jaki przyświeca Microsoftowi wydaje się jasny - obsługa najważniejszych funkcji smartfonu z poziomu Windows 10, bez konieczności dotykania urządzenia mobilnego. Niewykluczone też, że ostatecznie Your Phone skręci w stronę Continuity, czyli rozwiązania, które znamy z komputerów Apple. Przekonamy się o tym już wkrótce.

Czytaj też: Ten miniaturowy pecet z Windows 10 w końcu trafi na rynek. Wygląda niewinnie, ale zachwyca możliwościami

W pierwszej kolejności, jeszcze w tym tygodniu, aplikacja trafi do testerów biorących udział w programie Windows Insiders. Przy okazji kolejnego dnia konferencji Build, Microsoft ma podzielić się dalszymi szczegółami dotyczącymi działania Your Phone.

Kolejna duża aktualizacja Windows 10 (nazwa kodowa Redstone 5) jest już w fazie intensywnych testów, a jej wydanie wstępnie zaplanowano na jesień tego roku.

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o: