Gry z komputera na ekranie smartfonu z Androidem i iOS? Steam szykuje do tego nową aplikację

Jeszcze w maju użytkownicy smartfonów z Androidem będą mogli przetestować nową aplikację Steam, dzięki której pograją w pecetowe tytuły na małym ekranie. Potem dołączą do nich również posiadacze urządzeń z iOS. Steam Link będzie mieć jednak specyficzne wymagania.

Pecet lub Mac z klientem Steama będzie w stanie strumieniować dowolną grę z biblioteki użytkownika do urządzeń mobilnych z Androidem oraz iOS za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi, ale wyłącznie w paśmie 5 GHz. Na smartfonie w całym procesie będzie uczestniczyć nowa aplikacja Steam Link. Na razie nie będzie możliwości zdalnej rozgrywki z wykorzystaniem LTE.

Dodatkowo Steam zapowiada obsługę zewnętrznych kontrolerów, na razie nie ujawniono jednak pełnej listy wspieranych urządzeń (nie wiadomo na przykład, czy w puli znajdą się również kontrolery konsolowe oraz akcesoria dotykowe podłączane przez Bluetooth). Wszystkiego dowiemy się po 21 maja, bo właśnie na ten dzień Steam zapowiada start nowej aplikacji.

W najbliższym czasie czeka nas jeszcze jedna nowość ze strony Steama. Druga aplikacja, o jakiej wspominają włodarze serwisu to Steam Video. Jak może sugerować sama nazwa jej przeznaczeniem będzie oglądanie filmów zgromadzonych w bibliotece usługi.

Czytaj też: To najbardziej wyczekiwana polska gra w historii. Cyberpunk 2077 z godzinną prezentacją na E3 2018?

Warto przypomnieć, że od pewnego czasu użytkownicy komputerów mogą kupić niewielkie pudełko o nazwie Steam Link, które po podłączeniu do domowej sieci i telewizora pozwala cieszyć się grami PC na dużym ekranie. Urządzenie obsługuje najpopularniejsze kontrolery do gier i przy założeniu, że komputer jest podłączony przez gniazdo Ethernet, zapewnia w miarę płynną rozgrywkę.

Maciej Panek: Byłem na dnie, gdy otworzyłem firmę posiadającą obecnie 3 tys. samochodów [NEXT TIME]

Więcej o: