Wybieramy najbardziej opłacalne smartfony. Podpowiadamy konkretne modele, które warto kupić

Producenci pamiętają, że smartfon musi mieć dobry aparat, szybki procesor, duży ekran i zgrabną obudowę. Niestety coraz częściej zapominają, że to wszystko powinna dopełnić niewygórowana cena. W końcu nikt nie chce wydawać na komórkę oszczędności życia. Podpowiadamy, które telefony najbardziej znanych producentów spełniają również tę ostatnią cechę.

Samsung

Dobrze wyposażone smartfony aspirujące do bycia produktami w wyższej półki są na rynku, ale niełatwo je znaleźć. Jeśli szukacie telefonu od Samsunga słusznym wyborem będzie Galaxy A5 (2017).

To model z 2017 roku, ale wciąż nie odstaje szczególnie od większości "średniaków". Ma za to kilka cech, których próżno szukać u innych. To m.in. wodoszczelność potwierdzona certyfikatem IP68 czy rewelacyjny ekran AMOLED.

Jeśli tylko nie przeszkadzają wam szerokie ramki wokół ekranu i fizyczny przycisk pod nim tym modelem warto się zainteresować. Zwłaszcza, że jego cena zdążyła już mocno spaść - do ok. 1000 - 1100 zł.

Jeśli szukacie czegoś jeszcze tańszego warto zainteresować się serią Galaxy J. Pamiętajcie jednak, że w tym przypadku niższą cenę przepłacicie znacznie mniejszą wydajnością, gorszą jakością wykonania czy brakiem wodoszczelności.

Jeśli zamierzacie wydać nieco więcej niż 1000 zł warto zainteresować się jednym ze starszych flagowców - Galaxy S7 lub Galaxy S7 Edge. Wciąż trzymają poziom, ale cena jest już znacznie niższa.

LG

LG od pewnego czasu nie radzi sobie najlepiej na rynku, dlatego ceny nawet flagowych modeli niedługo po premierze lecą ostro w dół. Świetnym przykładem jest LG G6, który początkowo kosztował 3300 zł, a dziś dostaniecie go ponad dwa razy taniej, bo za 1500 zł w renomowanych sklepach!

Niezła okazja. Zwłaszcza, że model ten może pochwalić się wszystkim, co powinno znaleźć się w zeszłorocznym flagowcu. Od bezramkowego ekranu o wyższej niż standardowa rozdzielczości, przez wodoszczelną obudowę potwierdzoną militarnym certyfikatem po dobry aparat i niezłą wydajność.

LG G6LG G6 B. Pawlak

Potrzebujesz gotówki na nowy sprzęt? Sprawdź oferty pożyczki*

Xiaomi

Nazwa Xiaomi od razu wywołuje skojarzenia ze świetnym stosunkiem ceny do jakości. Nie bez powodu - wiele ich produktów faktycznie może pochwalić się świetną jakością wykonania i bardzo mocnymi podzespołami, ale kuleje w innych aspektach, np. fotograficznych.

Z najbardziej opłacalnych (tj. z najlepszym stosunkiem ceny do jakości) produktów od Xiaomi trzeba wymienić Xiaomi Mi A1. Model z czystym systemem i szybkimi, regularnymi aktualizacjami należącym do programu Android One. Dorwiecie go dziś nawet za 800 zł, a jak za taką specyfikację jest to cena niezwykle atrakcyjna.

Warto też zwrócić uwagę na inne modele od Xiaomi, które nawet z polskiej dystrybucji są dziś bardzo opłacalne - Redmi 4X, Redmi 5A czy Redmi 5 Plus. Jeśli nie boicie się nieco starszego urządzenia to Redmi Note 4 z rewelacyjną baterią wciąż powinien sprawować się świetnie.

Huawei / Honor

Huawei w branży smartfonów działa pod dwiema markami - własną i stworzoną nieco później marką Honor. Zwłaszcza ta druga charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Z polecanych modeli tego producenta warto wymienić przede wszystkim Honora 9 Lite i Honora 7X. Oba charakteryzują się ekranami ze zmniejszonymi ramkami i w proporcjach 18:9.

Jeśli nie boicie się nieco starszego, bo zeszłorocznego urządzenia z większymi ramkami warto postawić na Honora 9, który zapewni przede wszystkim większą wydajność i ma znacznie lepszy aparat.

Xiaomi Mi A1Xiaomi Mi A1 fot. Bartłomiej Pawlak

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 328,03% dla reprezentatywnego przykładu pożyczki przy następujących założeniach: okres kredytowania 60 dni, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 550 zł, całkowita kwota do zapłaty 698,50 zł, spłata całkowita 1 raty w wysokości 698,50 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt pożyczki 148,50 zł (w tym: prowizja 148,50 zł, odsetki 0 zł).

Więcej o: