Nokia chwali się sukcesem. Jej najnowszy smartfon wykupiony w 10 sekund. Jest szansa, że pojawi się w Europie

Robert Kędzierski
Nokia X6, najnowszy smartfon HMD Global, odniósł spory sukces na wyprzedaży błyskawicznej. Chińscy konsumenci wykupili wszystkie dostępne egzemplarze w 10 sekund.

Flashsale, czyli wyprzedaż błyskawiczna, to popularne narzędzie, po które sięgają producenci smartfonów. Taką akcję dla chińskich konsumentów zorganizował właśnie HMD - producent smartfonu Nokia X6. Jak donosi Nokia Power User wszystkie egzemplarze udostępnione do sprzedaży rozeszły się w zaledwie 10 sekund.

Nie wiadomo ile smartfonów trafiło do sprzedaży. Chętnych było natomiast naprawdę sporo - dwa chińskie serwisy e-commerce odnotowały aż 700 tys. rejestracji. 

Nokia X6 - ciekawy i niedrogi smartfon

Urządzenie zaprezentowane w zeszłym tygodniu w Chinach ma całkiem interesującą specyfikację. Ekran - z charakterystycznym wycięciem w stylu iPhone'a X - o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 2280x1080 pikseli (Full HD+, proporcje 19:9), procesor Qualcomm Snapdragon 636, 4 lub 6 GB pamięci RAM oraz podwójny aparat (16 i 5 MP), czytnik linii papilarnych. Całość sterowana jest Androidem w wersji Oreo. 

Czytaj też: Kultowe telefony wszech czasów? Nokia musiała się wśród nich znaleźć. 

X6 w Chinach kosztuje równowartość odpowiednio 205 i 235 dol. czyli 750-850 zł (bez VAT). 

embed

Istnieje spora szansa, że Nokia X6 zadebiutuje również w Europie. HMD przeprowadził w tym zakresie ankietę - aż 92 proc. spośród 8,5 tys. pytanych było zainteresowanych pojawieniem się X6 na innych rynkach.

 

Z wcześniejszych doniesień wynika, że HMD planuje wprowadzić do sprzedaży również Nokię X5 i X7. Kolejna wyprzedaż błyskawiczna Nokii X6 planowana jest na 30 maja (środa). 

Nokia czyli potęga marki

Udana wyprzedaż błyskawiczna jest dowodem na to, że Nokia wciąż przyciąga konsumentów. I to na całym świecie. Mający fiński rodowód producent z największymi konkurować jeszcze nie ma szans, ale wyniki sprzedaży wskazują, że zbliża się do podium. Nokia posiada bowiem 3,5 proc. udziału w rynku smarfonów. Tylko w ostatnim kwartale zeszłego roku smartfony Nokii kupiło 4,4 mln osób. W pierwszym kwartale tego roku 1,5 mln Najbliższe kwartały pokażą, czy wzrost sprzedaży dalej jest tak dynamiczny. 

Więcej o: