Allegro wprowadzi Apple Pay jako metodę płatności. Być może jeszcze przed świętami

Robert Kędzierski
Allegro jest pozytywnie zaskoczone rosnącą popularnością usługi Apple Pay. Zapowiada, że wdroży ją jako metodę płatności dla użytkowników swojego serwisu.

Allegro może jeszcze w tym roku wprowadzić możliwość płacenia za pomocą usługi Apple Pay - oświadczył  Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy serwisu, w rozmowie z portalem Cashless.pl.

Największy serwis e-commerce w Polsce jest pozytywnie zaskoczony tempem, w jakim wirtualny portfel Apple zdobywa popularność. Od momentu jego debiutu, który nastąpił niewiele ponad dwa tygodnie temu, usługę aktywowało nawet 200 tys. osób. Już pierwszego dnia było to kilkadziesiąt tysięcy osób. Do końca roku liczba użytkowników może wzrosnąć nawet do pół miliona. Wedle szacunków w Polsce posiadaczy iPhone'ów jest pięć razy więcej. 

Zakupy z Apple Pay możliwe jeszcze w tym roku

Rzecznik Allegro nie potwierdził kiedy dokładnie Apple Pay będzie dostępne dla użytkowników Allegro. Wyraził nadzieję, że stanie się tak w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Istnieje więc szansa, że nową usługą będzie można płacić za świąteczne zakupy. 

Czytaj też: Poczta Polska też wprowadza szybkie płatności. Oto jak działają. 

Apple Pay jest w ofercie wielu polskich banków. Większość z nich nie chwali się jednak jak duże jest tempo adaptacji usługi. Wyjątkiem jest mBank, który pochwalił się na Twitterze, że 40 proc. jego klientów posiadających iPhone'y korzysta z portfela Apple.

Kto może korzystać z Apple Pay

Usługę mogą aktywować posiadacze iPhone'ow posiadający konto w jednym z następujących banków: Alior Bank (oraz T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank), Bank Pekao S.A., Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Raiffeisen Polbank Nest Bank.

Użytkownicy smartfonów z Androidem mogą korzystać z konkurencyjnej usługi - Google Pay (do niedawna Android Pay), Samsung Pay czy Blika. W Polsce dostępna jest też  - zarówno na iPhone'y jak i smartfony z Androidem - usługa Revolut. Pozwala korzystać z fizycznych i wirtualnych kart płatniczych i dokonywać natychmiastowych transakcji pomiędzy użytkownikami. 

Więcej o: