Apple pracuje nie tylko nad nowym iPhonem. Możliwa premiera zupełnie nowego komputera

Robert Kędzierski
Apple tej jesieni może zaprezentować nie tylko nowe iPhone'y, ale również kolejną generację swoich komputerów. Szykuje się też inna nowość.

Apple tej jesieni może pokazać  znacznie więcej niż tylko iPhone'y - twierdzi jeden ze z najbardziej znanych analityków rynkowych. Według Ming-Cho Kuo z firmy TF International Securitie odświeżone mają zostać niemal wszystkie linie sprzętu.

Zupełnie nowy komputer na horyzoncie

Możliwa też jest jedna sprzętowa premiera. Chodzi o budżetowy laptop, który, wedle Ming-Cho, nie będzie Macbookiem Air. 

Wśród nowych urządzeń mają znaleźć się również:

  • komputery: Mac Mini, MacBook, MacBook Pro, iMac. W ostatnim przypadku chodzi o znaczące ulepszenia ekranu. W pozostałych o ulepszenia sprzętowe;
  • dwa iPady Pro z funkcją Face ID, pozbawione przycisku Home. Możliwe, że zobaczymy zarówno odświeżoną wersję z ekranem 12,9 cala i nową, 11-calową;
  • nowe zegarki Apple Watch z dużymi wyświetlaczami (1,57 i 1,78 cala). Mają dokładniej monitorować pulsl
  • Nowa wersja słuchawek AirPods oraz ładowarki AirPower

W przypadku komputerów aktualizacja sprzętowa wydaje się niezbędna. Dla przykładu Mac mini po raz ostatni został odświeżony w roku 2014.

Trzy nowe iPhone'y

Potwierdzają się wcześniejsze - wciąż nieoficjalne - doniesienia, wedle których Apple ma zaprezentować trzy nowe smartfony - odświeżoną wersję iPhone'a X z ekranem  5,8 cala (OLED), nową, większą wersję "iksa" z ekranem o przekątnej 6,5 cala (OLED) oraz model z ekranem LCD o przekątnej 6,1 cala. 

Czytaj też: Apple utrudnia życie hakerom. Trudniej włamać się do iPhone'a. 

Nie wiadomo, czy nowy komputer, który ma zaprezentować Apple, zastąpi MacBooka Air, czy będzie początkiem zupełnie nowej serii. Bez wątpienia jednak plany Apple prezentują się wyjątkowo ambitnie - tak wielu nowości nie spodziewaliśmy się od lat. 

***

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: