Apple pracuje nie tylko nad nowym iPhonem. Możliwa premiera zupełnie nowego komputera

Robert Kędzierski
Apple tej jesieni może zaprezentować nie tylko nowe iPhone'y, ale również kolejną generację swoich komputerów. Szykuje się też inna nowość.

Apple tej jesieni może pokazać  znacznie więcej niż tylko iPhone'y - twierdzi jeden ze z najbardziej znanych analityków rynkowych. Według Ming-Cho Kuo z firmy TF International Securitie odświeżone mają zostać niemal wszystkie linie sprzętu.

Zupełnie nowy komputer na horyzoncie

Możliwa też jest jedna sprzętowa premiera. Chodzi o budżetowy laptop, który, wedle Ming-Cho, nie będzie Macbookiem Air

Wśród nowych urządzeń mają znaleźć się również:

 • komputery: Mac Mini, MacBook, MacBook Pro, iMac. W ostatnim przypadku chodzi o znaczące ulepszenia ekranu. W pozostałych o ulepszenia sprzętowe;
 • dwa iPady Pro z funkcją Face ID, pozbawione przycisku Home. Możliwe, że zobaczymy zarówno odświeżoną wersję z ekranem 12,9 cala i nową, 11-calową;
 • nowe zegarki Apple Watch z dużymi wyświetlaczami (1,57 i 1,78 cala). Mają dokładniej monitorować pulsl
 • Nowa wersja słuchawek AirPods oraz ładowarki AirPower

W przypadku komputerów aktualizacja sprzętowa wydaje się niezbędna. Dla przykładu Mac mini po raz ostatni został odświeżony w roku 2014.

Trzy nowe iPhone'y

Potwierdzają się wcześniejsze - wciąż nieoficjalne - doniesienia, wedle których Apple ma zaprezentować trzy nowe smartfony - odświeżoną wersję iPhone'a X z ekranem  5,8 cala (OLED), nową, większą wersję "iksa" z ekranem o przekątnej 6,5 cala (OLED) oraz model z ekranem LCD o przekątnej 6,1 cala. 

Czytaj też: Apple utrudnia życie hakerom. Trudniej włamać się do iPhone'a. 

Nie wiadomo, czy nowy komputer, który ma zaprezentować Apple, zastąpi MacBooka Air, czy będzie początkiem zupełnie nowej serii. Bez wątpienia jednak plany Apple prezentują się wyjątkowo ambitnie - tak wielu nowości nie spodziewaliśmy się od lat. 

***

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (19)
Apple pracuje nie tylko na iPhonem. Nowy Mac Mini, Macbook, komputery Mac na horyzoncie
Zaloguj się
 • 3_suche_strupy

  Oceniono 9 razy 5

  Samsung, Huawei, LG, Xiaomi i kto tam jeszcze jest zaciekle walczą o tytuł króla flagowców. Wymyślają jakieś bajery, zagięte ekrany, ściskane boki, potrójne aparaty itp. Ale jak tylko Apple wypuścił "nocza", to połowa tych innowatorów od razu skopiowała ten "genialny" pomysł. O produktach Apple dywaguje się, roztrząsa, analizuje przecieki, robi wizualizacje na długie miesiące przed premierą jakiegokolwiek produktu. A po premierze wszystko inne porównuje się do tych produktów i analizuje, co jest lepsze, a co gorsze. Królowie smartfonów, tabletów i czego tam jeszcze wypruwają sobie żyły w wyścigach o palmę pierwszeństwa, a imperator Apple siedzi sobie spokojnie i wypuszcza kolejne zabawki bez oglądania się na nikogo ;-)

 • tomi44g

  Oceniono 4 razy 2

  Spekulacje na temat odświeżenia mbp na jesień, podczas gdy od wczoraj są już w sprzedaży :)

 • kar.as

  Oceniono 1 raz 1

  Ja czekam na nowego MacPro, godnego następcę serii 5.1 (czyli modelu sprzed 5 lat). Mój 5.1 (kupiony w 2012 r.) powoli się kończy. Aktualny model 6.1 (popielniczka) to zabawka. Podobnie iMac. Natomiast iMacPro to do końca nie wiadomo co. Podzespoły są "pro", ale monitor jest "budget"... No i jego cena - prawie 20 tys. zł za podstawowy model. Rozbudowany może kosztować i z 60 tysi. Ech...

 • Daniel Garczarek

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe co zrobią z Makiem Mini, ostatni "upgrade" (w 2014!) byl de facto "downgradem" i jedyne co spowodował, to wywindowanie cen modeli 2012 z czterordzeniowym i7 do chorych poziomów...

 • vounsky

  Oceniono 9 razy 1

  "tak wielu nowości nie spodziewaliśmy się od lat."

  Taaaaa, jeden blizej nieokreslony laptop w zapowiedzi i update reszty , z czego połowa to wieksze ekrany, a druga polowa to update 4 letnich bebechów :D

 • 162tony

  Oceniono 3 razy -1

  Ma być też kabel iWire (99$) - łączy on poprzez przejściówkę iPlug (29$), iPhone i najlepsze słuchawki AirPods żeby się nie wyładowywały tak szybko.
  Dzięki czemu mamy najlepsze przewodowe-bezprzewodowe słuchawki do iPhone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX