Rewolucja w Windows 10 coraz bliżej. Dzięki "Your Phone" łatwo połączysz smartfon z komputerem

Zdaje się, że już niedługo jednoczesna praca z komputerem i smartfonem będzie wygodniejsza niż mogliśmy przypuszczać. Microsoft i jego aplikacja Your Phone pozwoli nie tylko odczytywać powiadomienia i SMS-y, ale także wykorzystać telefon niemal jak folder w systemie Windows 10.

Stworzenia takiego "pomostu" między komputerem i urządzeniem mobilnym bardzo blisko jest Microsoft. Przygotowuje on aplikację "Your Phone", o której po raz pierwszy dowiedzieliśmy się w maju.

Your Phone ma pozwolić na bezprzewodowe połączenie smartfona z komputerem pracującym pod kontrolą Windows 10. Wiemy, że podstawową funkcją Your Phone będzie zapewnienie wygodnego dostępu do wiadomości SMS, zdjęć oraz powiadomień ze smartfonu na pulpicie komputera.

Wiadomo też, że aplikacja pozwoli na połączenie zarówno iPhone'a, jak i sprzętu z Androidem. Zakres funkcji będzie jednak sporo węższy na smartfonach z iOS (ze względu na duże ograniczenia tego systemu)

Windows 10 Your PhoneWindows 10 Your Phone fot. Microsoft (blog.windows.com)

Mimo wszystko możliwość integracji komputerów ze smartfonem brzmi zachęcająco. Tym bardziej, że Microsoft właśnie wypuścił Windowsa 10 w przedpremierowej, poglądowej wersji Insider Preview (Build 17728) zawierającej aplikację Your Phone.

Producent zdradził przy okazji parę szczegółów na temat sposobu działania aplikacji. Jak na razie, aby przetestować funkcjonalność Your Phone wystarczy smartfon z Androidem 7.0 lub wyższym i oczywiście komputer z zainstalowaną poglądową wersją Windowsa 10.

Następnie pozostaje już włączyć aplikację Your Phone i sparować komputer z wybranym smartfonem. Jego zawartość pojawi się na ekranie komputera jako osobne okno.

Korzystanie z Your Phone przypomina pracę z folderami w systemie. Pliki pomiędzy smartfonem i komputerem można kopiować w najwygodniejszy możliwy sposób - przez przeciągniecie. Na dodatek zdjęcia robione smartfonem na bieżąco pojawiają się na komputerze.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedną z takich fotografii dodać bezpośrednio do prezentacji w PowerPoint tworzonej na komputerze. Możecie zobaczyć to sami na poniższym gifie:

embed

Pojawienie się działającej już aplikacji w Insider Preview oznacza, że Microsoft jest już coraz bliżej ukończenia Your Phone. Na ten moment skorzystają z niej tylko testerzy, ale pozostałe osoby powinny dostać taką możliwość w konsumenckich wersja Windowsa 10 w najbliższych miesiącach.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o:
Komentarze (52)
Windows 10: Rewolucja coraz bliżej. Dzięki "Your Phone" łatwo połączysz smartfon z komputerem
Zaloguj się
 • premier_scretyna

  Oceniono 22 razy 18

  Podobno w planach jest taka wersja Windows, w której będzie można grać w pasjansa.

 • black.blue

  Oceniono 11 razy 5

  " kopiować w najwygodniejszy możliwy sposób - przez przeciągniecie."
  Najwygodniejszy sposób to zaznaczyć pliki spacją i wcisnąć F5. Ale mało kto to pamięta.

 • gaciekesikowej

  Oceniono 9 razy 5

  no to na pewno da Microsoftowi duuuuuuuuuuuży plus.

 • atmt

  Oceniono 6 razy 4

  Nowoczesne rewolucje polegają na tym, że przywraca się funkcjonalności dostępne dawno temu na głupiej Nokii z Symbianem..

 • uploadhelski

  Oceniono 7 razy 3

  Zupełnie nie rozumiem tych potrzeb. Uruchamiam sobie Hangouts na gmailu w Win10 i na smartfonie i mam absolutnie wszystko w jednym! Rozmowy, videorozmowy, komunikator, przesyłanie plików, praca na kilku urządzeniach jednocześnie. I zdalny pulpit! Koło gospodyń wiejskich, wszystkomające. Moich rozmówców z Vibera, Whatsupa czy Skype'a grzecznie proszę o przejście na Hangouts i szok i niedowierzanie - H'outy działają! I to wszystko jest dziwne dla ludzi, którzy na androidzie instalują dziesiątki programów, komunikatorów z uprawnieniami do plików, kontaktów, smsów itd.

 • lisiastyf

  Oceniono 2 razy 2

  Ale takie coś istnieje już od dawna. Tylko że na Linuxie :) KDE Connect

 • mario.wario

  Oceniono 4 razy 2

  SMSy? Toż ta rewolucja jest spóźniona o co najmniej 15-20 lat! Kto teraz smsy wysyła? Chyba tylko przy zrzucaniu połączenia autoresponderem "oddzwonie później"... Zresztą pamiętam taki program, który łączył mój stary telefon, jeszcze nie smartfon, przez bluetooth, albo przez usb i słało się smsy ile się chciało z komputera. Teraz to taka sama rewolucja jak xbox one obsługujący TV, gdzie TV powoli umiera na rzecz serwisów VOD... Same rewolucje...

 • x50e6

  Oceniono 4 razy 2

  No tak, dla Windows to faktycznie "rewolucja". Żenada.

 • black.blue

  Oceniono 4 razy 2

  W 1997 miałem Siemensa, który po podłączeniu do Win 95 był widzialny jako kolejny dysk w systemie. Z całą strukturą katalogów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX