Rewolucja w Windows 10 coraz bliżej. Dzięki "Your Phone" łatwo połączysz smartfon z komputerem

Zdaje się, że już niedługo jednoczesna praca z komputerem i smartfonem będzie wygodniejsza niż mogliśmy przypuszczać. Microsoft i jego aplikacja Your Phone pozwoli nie tylko odczytywać powiadomienia i SMS-y, ale także wykorzystać telefon niemal jak folder w systemie Windows 10.

Stworzenia takiego "pomostu" między komputerem i urządzeniem mobilnym bardzo blisko jest Microsoft. Przygotowuje on aplikację "Your Phone", o której po raz pierwszy dowiedzieliśmy się w maju.

Your Phone ma pozwolić na bezprzewodowe połączenie smartfona z komputerem pracującym pod kontrolą Windows 10. Wiemy, że podstawową funkcją Your Phone będzie zapewnienie wygodnego dostępu do wiadomości SMS, zdjęć oraz powiadomień ze smartfonu na pulpicie komputera.

Wiadomo też, że aplikacja pozwoli na połączenie zarówno iPhone'a, jak i sprzętu z Androidem. Zakres funkcji będzie jednak sporo węższy na smartfonach z iOS (ze względu na duże ograniczenia tego systemu)

Windows 10 Your PhoneWindows 10 Your Phone fot. Microsoft (blog.windows.com)

Mimo wszystko możliwość integracji komputerów ze smartfonem brzmi zachęcająco. Tym bardziej, że Microsoft właśnie wypuścił Windowsa 10 w przedpremierowej, poglądowej wersji Insider Preview (Build 17728) zawierającej aplikację Your Phone.

Producent zdradził przy okazji parę szczegółów na temat sposobu działania aplikacji. Jak na razie, aby przetestować funkcjonalność Your Phone wystarczy smartfon z Androidem 7.0 lub wyższym i oczywiście komputer z zainstalowaną poglądową wersją Windowsa 10.

Następnie pozostaje już włączyć aplikację Your Phone i sparować komputer z wybranym smartfonem. Jego zawartość pojawi się na ekranie komputera jako osobne okno.

Korzystanie z Your Phone przypomina pracę z folderami w systemie. Pliki pomiędzy smartfonem i komputerem można kopiować w najwygodniejszy możliwy sposób - przez przeciągniecie. Na dodatek zdjęcia robione smartfonem na bieżąco pojawiają się na komputerze.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedną z takich fotografii dodać bezpośrednio do prezentacji w PowerPoint tworzonej na komputerze. Możecie zobaczyć to sami na poniższym gifie:

embed

Pojawienie się działającej już aplikacji w Insider Preview oznacza, że Microsoft jest już coraz bliżej ukończenia Your Phone. Na ten moment skorzystają z niej tylko testerzy, ale pozostałe osoby powinny dostać taką możliwość w konsumenckich wersja Windowsa 10 w najbliższych miesiącach.

---

Morawski: "Teraz rozwijamy się w tempie 5 proc., ale to jest nie do utrzymania. Choćby dlatego, że w Polsce zabraknie pracowników"

Więcej o: