Roboty i zestawy konstrukcyjne - najlepsze zabawki dla dzieci i nie tylko

Szukasz mądrej i rozwijającej zabawki dla dziecka? Roboty i zestawy konstrukcyjne to świetny wybór - gwarantujemy, że będą się przy nich dobrze bawić nie tylko najmłodsi.

Roboty i zestawy konstrukcyjne to zabawki skierowane do dzieci i młodzieży w bardzo różnym wieku. Najprostsze zestawy będą w stanie składać z pomocą rodziców nawet 4-latkowie, zaś te najbardziej zaawansowane - będą stanowiły wyzwanie nawet dla dorosłych. Może się wydawać, że są to gadżety kierowane przede wszystkich do chłopców, jednak również dziewczynki znajdą dużo radości w składaniu własnych robotów czy zabawek. Tego typu zestawy rozwijają kreatywność, zdolności logicznego myślenia oraz analityczne. Uczą, poprzez zabawę, a więc efektywnie wpływają na rozwój dziecka

Część robotów to jedynie proste zabawki z opcją zdalnego sterowania. Jednak my polecamy te, które samodzielnie można złożyć. Wiele modeli dostępnych na rynku pozwala również na łatwe zaprogramowanie dodatkowych funkcji zabawki. Takie zestawy znajdziemy chociażby w ofercie LEGO. Z kolei popularni producenci elektroniki, jak np. Xiaomi ma w swojej ofercie programowalne roboty, które zaskoczą nawet dorosłych. Tego typu gadżety gwarantują doskonałą zabawę dla całej rodziny, a przy tym w łatwy sposób można się wiele nauczyć. Wybraliśmy dla was kilka propozycji robotów, zestawów konstruktorskich oraz innych zabawek, które będą trafionym prezentem dla młodych inżynierów. 

Więcej o: