CES 2019: Ten laptop Samsunga może podbić budżetową półkę. Ogromną zaletą świetny design

Bartłomiej Pawlak, Las Vegas
To może być bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających niedrogiego laptopa do nauki lub pracy. Samsung Notebook Flash to bardzo niedrogi laptop z niezłą specyfikacją i świetnym designem.
Zobacz wideo

Na targach CES 2019 w Las Vegas Samsung pojawił się wraz z kilkoma modelami laptopów. Poza potężnym Notebook Odyssey dla graczy, Koreańczycy pokazali też model, który wyróżnia się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny - Notebook Flash. Komputer może być ciekawą, tańszą alternatywą dla Chromebooków, czyli prostych komoputerów z systemem Chrome OS. 

Notebook Flash nie bryluje świetną specyfikacją. Pod klawiaturą ukryto bowiem dość przeciętny procesor Intel Celeron N4000, za to z 4 GB pamięci RAM. Miejsca na dane jest już jednak trochę mało, bo 64 GB (eMMC).

Taki zestaw powinien wystarczyć do codziennych zastosowań, ale o grach można zapomnieć. Plusem jest energooszczędność oraz brak jakichkolwiek wentylatorów wewnątrz obudowy. Sporą zaletą jest też ekran o przekątnej 13,3 cala o rozdzielczości Full HD.

Notebook Flash wyróżnia się za to świetnym designem. Wewnętrzna część obudowy została stworzona z tworzywa sztucznego i jest chropowata, jednak przyjemna w dotyku.

Samsung Notebook FlashSamsung Notebook Flash fot. Bartłomiej Pawlak, Las Vegas / Next.Gazeta.pl

Wewnętrzna jest już bardziej gładka i przyozdobiona innym wzorem w zależności od wersji kolorystycznej. Dzięki zastosowaniu charakterystycznych, okrągłych przycisków klawiatury przypomina nieco maszynę do pisania.

Laptop jest też dość cienki i lekki. Jednym słowem, wyróżnia się designem, a do tego przyjemnie się z niego korzysta.

Samsung nie zapomniał też o wyposażeniu Notebooka Flash w odpowiedni zestaw złączy. Mamy tu dwa tradycyjne porty USB (2.0 i 3.0), jedno nowoczesne USB typu C, pełnowymiarowy port HDMI, gniazdo słuchawkowe i czytnik kart MicroSD.

Co niespotykane na tej półce cenowej, na pokładzie jest też czytnik linii papilarnych zgrabnie ukryty w jednym z przycisków na klawiaturze. Mała rzecz, a cieszy.

Samsung Notebook FlashSamsung Notebook Flash fot. Bartłomiej Pawlak, Las Vegas / Next.Gazeta.pl

Samsung Notebook Flash ma na pokładzie Windowsa 10 Home i będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych różniących się nieco wzornictwem: czarnej i białej.

Koreańczycy żądają za nieco 350 dolarów (ok. 1300 zł), a więc bardzo niewiele biorąc pod uwagę wyposażenie i design. Do pierwszych klientów sprzęt trafi 25 listopada.

---

Jesteśmy na CES 2019 w Las Vegas. Więcej artykułów z targów znajdziecie w TYM miejscu.

Więcej o: