Jakie słuchawki dla gracza? Wybraliśmy 5 propozycji wartych polecenia

Dobry dźwięk w wielu grach jest niemniej ważny co wydajność. Wybraliśmy 5 modeli słuchawek dla graczy, które naszym zdaniem są najbardziej warte polecenia. Staraliśmy się znaleźć modele z różnych półek cenowych, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Razer Kraken Pro V2

Razer Kraken Pro V2Razer Kraken Pro V2 fot. materiały producenta

Razer to marka, której nie trzeba graczom przedstawiać. Słuchawki Kraken Pro V2 są również dobrze znane dużej liczbie graczy, którzy chwalą sobie przede wszystkim dobrą jakość dźwięku oraz lekką konstrukcję. Wyposażone zostały w 50 mm przetworniki dźwięku, dzięki czemu zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku oraz wysuwany mikrofon. Ten niestety jest największą wadą słuchawek - wielu graczy narzeka na jakość nagrywania i solidność wykonania mikrofonu. Mimo to słuchawki cieszą się bardzo dużą popularnością, a dostępność w różnych kolorach pozwala dodatkowo spersonalizować headset. Mają wbudowany regulator głośności oraz wyposażone są w standardowe złącze 3,5 mm.

HyperX Cloud Alpha 

HyperX Cloud AlphaHyperX Cloud Alpha fot. materiały producenta

Najbardziej charakterystyczną cechą słuchawek są dwukomorowe przetworniki HyperX, dzięki którym dźwięk jest bardziej wyrazisty, a zniekształcenia mniejsze. Technologia pozwala na oddzielenie basów od pozostałych tonów. Wielu graczy ceni sobie te słuchawki przede wszystkim ze względu na dużą wygodę ich użytkowania i dobry stosunek ceny do jakości. Wyposażone zostały w odłączany mikrofon z funkcją redukcji szumów oraz kabel w oplocie z  pilotem do regulacji dźwięku, podłączany do komputera czy konsoli złączem 3,5 mm. Dużym plusem jest ich przystępna cena. 

Steelseries Siberia X300

Steelseries Siberia X300Steelseries Siberia X300 fot. materiały producenta

To słuchawki dedykowane dla konsoli Xbox, jednak bez problemu można podłączyć je również do innych sprzętów. To co cenią sobie użytkownicy do bardzo duża wygodna użytkowania - słuchawki dobrze dopasowują się do kształtu głowy i nawet po wielu godzinach rozgrywki, nie czuje się zmęczenia - oraz dobra jakość dźwięku i nagrywania z mikrofonu. Zastosowano w nich technologie Clear Stereo oraz SoundClear, które mają za zadanie znacznie poprawić jakość dźwięku. Do podłączenia wykorzystano standardowe złącze 3,5 mm. 

Logitech G633

Logitech G633Logitech G633 fot. materiały producenta

Logitech G to seria bardzo ceniona zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych graczy. Słuchawki G633 oferują graczom kilka unikalnych funkcji, które wzbogacą nasze wrażenia dźwiękowe. W słuchawkach wykorzystano membrany Pro-G i dźwięk przestrzenny 7.1 Dolby Surround Sound. Warto wspomnieć również o programowalnych profilach, które pozwolą na dostosowanie odpowiednich ustawień zarówno pod oglądanie filmów i słuchanie muzyki, jak i dla konkretnych gier. Słuchawki wyposażono w złącze USB i mini-jack oraz mikrofon z filtrem trzasków. Użytkownicy cenią sobie Logitech G633 za jakość wykonania, czystość dźwięku oraz niezwykła wygodę nawet podczas długich sesji grania. 

Creative Sound Blaster Tactic3D Rage

Creative Sound Blaster Tactic3D RageCreative Sound Blaster Tactic3D Rage fot. materiały producenta

Sound Blaster Tactic3D Rage to bezprzewodowe słuchawki dla graczy dostępne w przystępnej cenie. Dzięki obsługiwaniu technologii dźwięku SBX Pro Studio producent obiecuje, że słuchawki zapewnią dźwięk porównywalny z systemem 7.1. Sound Blaster Tactic3D Rage wyposażone zostały także w 50 mm przetworniki dźwięku oraz akumulator pozwalający na pracę do 16 godzin. Słuchawki można ładować za pomocą USB, także gdy z nich korzystamy. Jeśli chodzi o minusy tych słuchawek, to użytkownicy najczęściej zwracają uwagę na to, że są one cięższe niż modele przewodowe. Mimo to, jeśli zależy wam na słuchawkach bezprzewodowych, które oferują dobrą jakość dźwięku - my postawilibyśmy na model od Creative. 

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: