Apple stworzy rywala dla Netfliksa. To już niemal pewne. Na premierę zaproszono gwiazdy Hollywood

Kolejne informacje potwierdzają, że Apple uruchomi własny serwis VOD. Szczegóły mamy poznać jeszcze w marcu. Gwiazdy Hollywood podobno już otrzymały zaproszenia na specjalną konferencję.
Zobacz wideo

Apple w nadchodzący miesiącu uruchomi serwis VOD. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła agencja Bloomberg, 25 marca odbędzie się specjalna konferencja z udziałem gwiazd. Zaproszenia mieli już otrzymać m.in.  Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jennifer Garner i reżyser JJ Abrams.

Nowy serwis VOD ma działać na podobnej zasadzie, co Netflix. Za odpowiednią opłatą użytkownicy uzyskają dostęp do filmów i seriali. Szczegóły nie są dopięte na ostatni guzik, dlatego w doniesieniach brakuje informacji dotyczących cen i dostępności usługi.

Apple szuka nowej kury znoszącej złotej jajka

Decyzja o uruchomieniu nowego serwisu podyktowana jest poszukiwaniem sposobu na zwiększenie przychodów. Szczególnie w obliczu spadającej sprzedaży iPhone'ów. W I kwartale fiskalnym 2019 roku firma osiągnęła przychody na poziomie 84.3 mld dolarów, co oznacza spadek o 5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Największy zjazd zanotowały iPhone'y. Ich sprzedaż w tradycyjnie mocnym dla Apple okresie spadła o 15 proc. Rosną natomiast przychody ze sprzedaży usług, takich jak Apple Music. Apetyt na własny kawałek tortu z rynku VOD jest więc zrozumiały. 

Netflix, który jest  światowym liderem na rynku VOD, osiągnął w IV kw. minionego roku przychód na poziomie 4,19 mld dol. Pierwszy kwartał tego roku ma przynieść, według prognoz, 4,49 mld dol. A to przecież tylko jeden z wielu serwisów działających na rynku.

Więcej o: