Apple stworzy rywala dla Netfliksa. To już niemal pewne. Na premierę zaproszono gwiazdy Hollywood

Kolejne informacje potwierdzają, że Apple uruchomi własny serwis VOD. Szczegóły mamy poznać jeszcze w marcu. Gwiazdy Hollywood podobno już otrzymały zaproszenia na specjalną konferencję.
Zobacz wideo

Apple w nadchodzący miesiącu uruchomi serwis VOD. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła agencja Bloomberg, 25 marca odbędzie się specjalna konferencja z udziałem gwiazd. Zaproszenia mieli już otrzymać m.in.  Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Jennifer Garner i reżyser JJ Abrams.

Nowy serwis VOD ma działać na podobnej zasadzie, co Netflix. Za odpowiednią opłatą użytkownicy uzyskają dostęp do filmów i seriali. Szczegóły nie są dopięte na ostatni guzik, dlatego w doniesieniach brakuje informacji dotyczących cen i dostępności usługi.

Apple szuka nowej kury znoszącej złotej jajka

Decyzja o uruchomieniu nowego serwisu podyktowana jest poszukiwaniem sposobu na zwiększenie przychodów. Szczególnie w obliczu spadającej sprzedaży iPhone'ów. W I kwartale fiskalnym 2019 roku firma osiągnęła przychody na poziomie 84.3 mld dolarów, co oznacza spadek o 5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Największy zjazd zanotowały iPhone'y. Ich sprzedaż w tradycyjnie mocnym dla Apple okresie spadła o 15 proc. Rosną natomiast przychody ze sprzedaży usług, takich jak Apple Music. Apetyt na własny kawałek tortu z rynku VOD jest więc zrozumiały. 

Netflix, który jest  światowym liderem na rynku VOD, osiągnął w IV kw. minionego roku przychód na poziomie 4,19 mld dol. Pierwszy kwartał tego roku ma przynieść, według prognoz, 4,49 mld dol. A to przecież tylko jeden z wielu serwisów działających na rynku.

Więcej o:
Komentarze (25)
Apple może uruchomić w marcu własny Netflix. Kolejne nieoficjalne doniesienia
Zaloguj się
 • haha-to-ja

  Oceniono 18 razy 12

  aplle uruchamia netflixa ??? a cóż to za pierd dziennikarski?

 • monoekann

  Oceniono 13 razy 11

  Hmmm. Będzie 30 różnych VoD-ów, każdy chce abonament, nie żebym wróżył apokalipsę, ale przy takim rozwarstwieniu i upowszechnieniu się światłowodów u odbiorców indywidualnych, czuję nową złotą epokę piractwa internetowego...

 • d1r3ct

  Oceniono 12 razy 6

  Tak, tak...więcej serwisów, więcej seriali i filmów na wyłączność. A potem...wzrost "piractwa". Bo o ile jedna opłata za kablówkę czy jakąś platformę cyfrową + tam ewentualnie jakiś jeden pakiet "premium" to jedno. A tutaj Netflix, HBO, Amazon, Apple, chyba też Disney, a jest jeszcze Hulu. Proponuje jeszcze tam dodać reklamy...i jak ktoś będzie miał płacić i zobaczy reklamy czy podniosą ceny i zimniejszą liczbę urządzeń na których można oglądać, a potem krzyk - piractwo! xD

 • pyramid

  Oceniono 5 razy 1

  No jak to? Suweren nie chce kupowac telefonu za 5tysiakow zeta? Moze jakas ustawe wprowadzic. Albo nowy program iPhone Plus ...

 • alojz

  0

  no przy tych cenach nie dziwno że się słabiej sprzedają ajfony - nie można mieć ceny jak za coś luksusowego i sprzedawać to jako masówkę. Skończyło się. Tym bardziej że konkurencja jest duża na rynku i oferuje większość funkcji w dobrej cenie. Tak wiem że Apple ma bardzo dobrą jakość ale i to się obraca przeciw nim. Bo po co wymieniać telefon co roku na nowszy i bardziej luksusowy.

 • brusiek11

  Oceniono 10 razy 0

  Inwestując w cokolwiek z APLE... pamiętaj że firma ta lubuje się w niespodziankach... wymuszających wywalenie niezłego jeszcze sprzętu na śmietnik i zakupienie nowego - spróbuj uaktualnić np. sprzęt z iOSa 9 do iOS 10,3... by odpalić HBOGO albo TVPVOD.
  Nigdy więcej tego nie kupie... wolę androida który robi podobne numery... ale można sobie jakoś z tym poradzić bez kupowania nowych gratów.

 • pcat

  Oceniono 1 raz -1

  Super, jeszcze jeden abonament.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX