Co zamiast smartfona? Przeglądamy ofertę klasycznych telefonów

Mimo ogromnej popularności smartfonów, wiele osób wciąż woli korzystać z klasycznych telefonów komórkowych. Przejrzeliśmy ofertę sklepów internetowych i wybraliśmy kilka solidnych modeli.

Klasyczne telefony komórkowe

Dla wielu osób klasyczne telefony są o wiele wygodniejsze i praktyczniejsze. W większości są to modele, które długo trzymają na baterii, co jest bardzo dużym plusem w dobie smartfonów, które wymagają niemal codziennego ładowania. Nieodłącznym elementem konstrukcji jest także klawiatura numeryczna, która dla wielu osób będzie jednym z głównych powodów wyboru klasycznego telefonu. Duże, czytelne klawisze to nie tylko rozwiązanie "dla seniorów" i nie należy zrażać się takimi oznaczeniami. Oczywiście większość klasycznych telefonów jest wyposażona w szereg dodatkowych funkcji, poza odbieraniem połączeń i wysyłaniem wiadomości SMS, dlatego bez większych trudności można znaleźć model, który spełni nasze oczekiwania. 

Nokia 130Nokia 130 fot. Nokia

Pancerne telefony - dla wymagających 

Proste telefony komórkowe są często o wiele bardziej wytrzymałe od smartfonów, ale dla osób, które wymagają od telefonów jeszcze więcej polecamy modele w specjalnych wzmacnianych obudowach. Wielu producentów ma w swojej ofercie telefony oznaczone jako “rugged”, czyli wzmocnione dodatkową, często gumową osłoną. Taka obudowa jest odporniejsza na kontakt z wodą, kurzem oraz lepiej chroni telefon podczas upadku. Zwykle sięgają po nie osoby, które są w ciągłym biegu lub korzystają z telefonu w bardziej ekstremalnych warunkach. Poniżej wybraliśmy klika najbardziej polecanych modeli "pancernych" telefonów. 

Więcej o: