MWC 2019: Lenovo ThinkVision M14 to przenośny monitor, który podłączysz do swojego laptopa

Daniel Maikowski, Barcelona
Dodatkowy przenośny monitor, który możemy nosić ze sobą w plecaku i w razie potrzeby podłączyć do laptopa, to świetny pomysł. Lenovo ThinkVision M14 ma jednak również pewną wadę.
Zobacz wideo

Przenośny monitor Lenovo został wyposażony w 14 calowy ekran, który pracuje w rozdzielczości 1920x1080. Do laptopa podłączymy go za pośrednictwem portu USB-C. ThinkVision M14 jest lekki i poręczny, więc zmieści się w nieco większym plecaku.

Lenovo ThinkPadLenovo ThinkPad fot. DM

Kompaktowy monitor z jedną wadą

To, co jest największą zaletą tego monitora, jest jednocześnie jego największą wadą. Ponieważ Chińczycy chcieli stworzyć jak najbardziej kompaktowe urządzenie, to zdecydowali się nie umieszczać w nim dedykowanego akumulatora.

Oznacza to, że ThinkVision M14 korzysta z zasilania laptopa. Gdy ten jest podłączony do stałego źródła prądu - wszystko jest w porządku. Gorzej, jeśli laptop pracuje na baterii. Wówczas dodatkowy monitor może bardzo szybko wydrenować akumulator.

Lenovo ThinkPadLenovo ThinkPad fot. DM

Nie zmienia to oczywiście faktu, że ThinkVision M14 zapowiada się na interesujące urządzenie, które może sprawdzić się zarówno w zastosowaniach biznesowych oraz konsumenckich. Pozytywnie zaskakuje również cena 230 euro, czyli ok. 1000 zł. 

Lenovo ThinkPadLenovo ThinkPad fot. DM

Lenovo stawia na ThinkPady

W Barcelonie Lenovo zaprezentowało również odświeżoną serię laptopów kultowej marki ThinkPad. Znajdziemy tu ThinkPada T490 z 14-calowym ekranem WQHD, procesorami Intel 8 generacji, oraz nawet 48 GB RAM i dyskiem SSD 1 TB. Jest również 15,6 calowy ThinkPad T590 z ekranem 4K i grafiką Nvidia GeForce MX250.

Więcej o: