Jak dobrać zegarek do garnituru? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i wybrać idealny model

Zastanawiacie się nad nowym zegarkiem do garnituru? Większość mężczyzn wybierając model dla siebie popełnia wiele błędów. Podpowiadamy, jaki zegarek męski będzie odpowiedni do garnituru.

Zegarek męski do garnituru

Niezbędnym dodatkiem do męskiej garderoby powinien być zegarek. Ma być praktyczny, ale warto też, żeby dobrze się prezentował. Szczególnie wtedy, gdy planujecie założyć garnitur. Jak dobrać zegarek do garnituru?

Przede wszystkim powinniście zwrócić uwagę na klasyczne modele, o uniwersalnym designie - prostym i minimalistycznym. Obecnie znajdziecie najróżniejsze modele zegarków męskich, różniące się od siebie nie tylko funkcjami i wykonaniem, ale przede wszystkim wyglądem. Wybierając zegarek do garnituru warto kierować się kilkoma ważnymi aspektami:

  • Przede wszystkim zwróćcie uwagę na cyferblat zegarka, który powinien być czytelny i pozbawiony dodatkowych elementów. Ważne też, żeby był w neutralnej kolorystyce.
  • Koperta zegarka powinna być w kolorze srebrnym bądź złotym, wtedy będzie idealnie komponować się z waszym garniturem bądź innymi dodatkami, jak np. spinki do mankietów.
  • Warto zwrócić uwagę na pasek zegarka - najlepiej jeśli wybierzecie model na skórzanym pasku, który będzie zbliżony do reszty dodatków takich jak buty, pasek od spodni, czy teczka. 
  • Wybierając zegarek do garnituru, zwróćcie szczególną uwagę na jego grubość. Model, który kupicie powinien być na tyle cienki, żeby zmieścił się pod mankietami koszuli. 

Klasyczne zegarki męskie

Klasyczne zegarki, które sprawdzą się w stylizacjach z garniturem, są uniwersalne. Zawszę będą prezentować się elegancko i z klasą. Dlatego warto zainwestować w dobry model zegarka, który posłuży wam przez lata, a ponadto idealnie odnajdzie się zarówno w codziennych, jak i tych bardziej formalnych stylizacjach. Warto kierować się tymi kilkoma radami, a wtedy wasz dodatek będzie idealnie dobrany!

Więcej o: