Paint zostaje w Windows 10. Microsoft nie usunie kultowej aplikacji

Paint w Windows 10 jednak zostaje. Microsoft potwierdził, że kultowa aplikacja graficzna nie zniknie z najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie. Czyżby Paint miał tak wielu fanów, że Microsoft musiał wycofać się ze swojej decyzji?
Zobacz wideo

Microsoft planował usunięcie kultowej aplikacji z systemu Windows 10 już w połowie 2017 roku. Chciał, aby użytkownicy systemu Windows zamiast z przestarzałego już nieco Painta zaczęli korzystać z nowszego i bardziej rozbudowanego Painta 3D. Aplikacja miała jednak na tyle dużo fanów, że Microsoft postanowił, że kultowego Painta doda przynajmniej do sklepu Microsoft Store, ale użytkownicy mogli indywidualnie ściągnąć go na swoje komputery.

Pomimo głośnych zapowiedzi Microsoftu, do dziś Painta znajdziemy w każdej z wersji systemu Windows 10. Choć firma informuje o planowanym usunięciu aplikacji w specjalnym komunikacie, wciąż można z niej korzystać.

Alert dotyczący usunięcia Painta z Windows 10Alert dotyczący usunięcia Painta z Windows 10 fot. screen własny

I - co zapewne ucieszy sporą część użytkowników - będzie można korzystać jeszcze przez jakiś czas. W majowej (wciąż znajdującej się w fazie testów) kompilacji systemu Microsoft "po cichu" zrezygnował z wyświetlania powyższego komunikatu. Chodzi konkretnie o Windowsa 10 w wersji 1903, który trafi do użytkowników prawdopodobnie w drugiej połowie maja jako duża aktualizacja Windows 10 May 2019 Update.

Na pytanie włoskiego serwisu HTNovo dlaczego Paint nie wyświetla już wspomnianego komunikatu Brandon LeBlanc, menedżer produktu w Microsoft odpowiedział, że firma nie zamierza usuwać Painta z Windowsa 10 w wersji 1903. Dodał, że program na razie zostaje w Windows 10.

Można podejrzewać, że powodem rezygnacji z usunięcia aplikacji jest wciąż bardzo duża jej popularność. Prawdopodobnie większość użytkowników nie chce korzystać z Painta 3D, a z przyzwyczajenia preferuje stary dobry program, który w systemie Windows jest już od 34 lat!

Nie wiadomo jednak czy Paint zostanie w Windows na zawsze. LeBlanc wspomniał, że aplikacja zostaje w systemie "na razie", a widząc jak często Microsoft zmienia zdanie nie możemy być pewni przyszłości programu.

Czytaj też: Microsoft przestanie "wciskać" niechciane aplikacje wraz z Windowsem 10? Nadchodzi ważna aktualizacja

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: