Wielkie GTA VI nadchodzi. Kiedy możemy spodziewać się gry i co o niej wiemy?

Bartłomiej Pawlak
Premiera wyczekiwanego już od lat GTA VI zbliża się wielkimi krokami. Prace trwają i wiemy o grze już całkiem sporo. Akcja ma dziać się nie w jednym, a przynajmniej dwóch głównych miastach. Wiadomo też, że data premiery może być ściśle związana z datą wypuszczenia konsol kolejnej generacji. Podsumowaliśmy wszystkie nieoficjalne informacje na temat GTA VI.
Zobacz wideo

GTA V, jedna z najpopularniejszych (ponad 100 mln sprzedanych egzemplarzy) i najbardziej kasowych gier na świecie ma już prawie 6 lat. Nic więc dziwnego, że producent tego tytułu Rockstar North w pocie czoła pracuje nad kolejną częścią. Cała seria jest bowiem ogromnym sukcesem firmy i można podejrzewać, że GTA VI zarobi majątek.

Kiedy wyjdzie GTA VI?

Kolejnego tytułu słynnego Grand Theft Auto wyczekujemy już jednak od bardzo dawna i jak na razie przecieki na jego temat nie dawały nam wielu informacji. Milczy też sam Rockstar, bo jak na razie nie doczekaliśmy się żadnej oficjalnej informacji ani zwiastuna gry.

To o tyle dziwne, że wcześniej kolejne części serii były wydawane nie rzadziej niż co 5 lat. GTA VI, wedle nieoficjalnych informacji, miałoby ukazać się pod koniec 2020 roku (czyli 7 lat po GTA V). Albo więc Rockstar z kilku powodów celowo opóźnia premierę kolejnego tytułu, albo GTA VI zaoferuje najpotężniejszy świat w historii całej serii.

Data ta jest również zgodna z datą premiery PlayStation 5. Jest niemal pewne, że gra ukaże się dopiero po wypuszczeniu konsol kolejnej generacji. Z najnowszych przecieków wynika, iże produkcja będzie dostępna wyłącznie na konsolach PlayStation 5 i Xbox Anaconda (oraz nieco później na komputerach). Starsze konsole mają zapewne zbyt małą moc obliczeniową, dlatego Rockstar musi wstrzymać się z premierą przynajmniej  do przyszłego roku.

Precyzyjne odwzorowanie miast to domena Rockstar:

GTA V - jedna z najbardziej kasowych gier w historiiGTA V - jedna z najbardziej kasowych gier w historii fot. Rockstar Games

Gdzie toczy się akcja GTA VI?

Oczywiście jedna z najważniejszych informacji na temat kolejnego GTA to miasto, w którym będzie toczyła się akcja. W GTA V Rockstar zafundował nam imponującą aglomerację Los Santos i okolicznych miejsc w stanie San Andreas, czyli kopię amerykańskiego Los Angeles i Kalifornii.

Wcześniej mogliśmy bawić się m.in. w Liberty City (Nowym Jorku), Vice City (Miami), San Fierro (San Francisco) i Las Venturas (Las Vegas). Według nieoficjalnych informacji, które niedawno wyciekły do sieci GTA VI Rockstar podobno postawił na dwa duże miasta - Liberty City i Vice City. To zresztą zgadza się wcześniejszymi przeciekami, które mówiły, że najważniejszym miastem gry będzie właśnie Vice City.

W GTA VI obie aglomeracje mają być jednak zdecydowanie większe od tych, które mogliśmy już zobaczyć w GTA Vice City i GTA IV. Po bardzo rozbudowanej mapie stanu San Andreas w GTA V studio zapewne będzie chciało popisać się jeszcze większą przestrzenią w grze. 

To jednak nie wszystko, bo Rockstar ma dodawać kolejne amerykańskie miasta do gry już po premierze. Łącznie ma być ich "wiele", ale zapewne nie będą pełnić głównej roli w grze, a pojawią się w misjach pobocznych. Co ciekawe, podczas gry protagonista będzie miał okazję polecieć do Ameryki Południowej. 

Przecieki wskazują też, że w trakcie gry będzie miał możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy wszystkimi miastami. Jak możemy się domyślać, na wiele różnych sposobów. Co ciekawe, na trasie będzie mógł spotkać hrabstwo Blaine County, które pojawiło się już wcześniej w GTA V (mieszkał tam Trevor).

Nieodzownym elementem gry będą oczywiście szybkie auta i pościgi policyjne:

GTA V - jedna z najbardziej kasowych gier w historiiGTA V - jedna z najbardziej kasowych gier w historii fot. Rockstar Games

Jaka będzie fabuła GTA VI?

Oczywiście szczegółów dotyczących fabuły GTA VI nie znamy. Na razie wiadomo jedynie, że będzie ona przypominać historie z poprzednich części GTA. Bohater z drobnego przestępcy mieszkającego w Liberty City ma stać się narkotykowym baronem, królem kryminalnego światka w imprezowym Vice City. Znając Rockstar możemy domyślać się, że historia w grze będzie przypominać wręcz film fabularny, który wciągnie na wiele godzin.

Oczywiście na szczyt będzie wspinał się stopniowo wspinając się po kolejnych szczeblach przestępczej kariery. Po drodze gracz napotka zapewne wiele postaci, które będzie musiał zwalczyć lub z nimi współpracować. Można też domyślać się, że będzie miał pewien wpływ na rozwój wydarzeń w GTA VI. Na razie nie wiadomo jednak jeszcze, czy będzie mógł przełączać się pomiędzy kilkoma bohaterami, jak to było w GTA V.

Warto pamiętać, że jak na razie są to jedynie nieoficjalne informacje. Rockstar o GTA VI nie chce mówić, co może oznaczać, że wielu rzeczy sam nie jest jeszcze pewny. Do premiery zostało przynajmniej 1,5 roku, więc GTA VI może jeszcze trochę się zmienić. Z czasem na pewno dostaniemy zapewne kolejne dawki przecieków, które powiedzą więcej o nadchodzącym hicie.

Działajmy z Greenpeace na rzecz ochrony dzikiej przyrody. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: