Tajemnicza zapowiedź Microsoftu. Co kryje się za reklamą Windowsa 1.0?

Microsoft wziął się za promowanie... Windowsa 1.0. Od kilkunastu godzin zasypuje media społecznościowe reklamami tego systemu i zachęca do zdobycia własnej kopii. O co chodzi amerykańskiemu gigantowi? Akcja może mieć związek z premierą nowego sezonu serialu Netfliksa.
Zobacz wideo

Połowa 2019 roku, na rynku od lat jest już Windows 10, ale Microsoft na Twitterze informuje o premierze... Windowsa w wersji 1.0. Brzmi podejrzanie? Podobne posty zalały wręcz media społecznościowe giganta z Redmond. Czemu tak na prawdę służy ta kampania Microsoftu?

Microsoft prezentuje Windows 1.0 ponad trzy dekady po premierze?

Przedstawiamy zupełnie nowy Windows 1.0, z MS-Dos Executive, zegarem i więcej!!

- czytamy w entuzjastycznej wiadomości na Twitterze.

Na Twitterowym koncie Windows pojawiła się cała seria wiadomości dotyczących Windowsa 1.0. Przypomnijmy - systemu, który zadebiutował w 1985 roku. Twitter to zresztą niejedyne miejsce, gdzie Microsoft aktywnie promuje ponad 30-letni system. Z konta Windows na Instagramie wyparowały wszystkie zdjęcia i pojawiły się trzy materiały dotyczące Windows 1.0

Bądź częścią rewolucji komputerowej i zdobądź swoją kopię systemu Windows 1.0 już dziś!

- czytamy obok jednego z filmów.

Co knuje Microsoft?

Microsoft nie precyzuje, co oznaczają te - dość dziwne w 2019 roku - wpisy w mediach społecznościowych. Możemy jednak domyślać się, że akcja ma związek z serialem dostępnym od wczoraj na Netfliksie.

Swoją premierę miał 4 lipca trzeci sezon Stranger Things, którego akcja rozgrywa się w 1985 roku. Dokładnie w tym samym roku zadebiutował Windows 1.0. Prawdopodobnie zatem Microsoft swoimi wpisami próbuje nawiązać właśnie do kolejnego sezonu popularnego serialu.

Microsoft nie kryje się bowiem z tym, że Windows 1.0 i komputerowa rewolucja, którą system ten zapoczątkował jest nierozerwalnie związana właśnie z 1985 rokiem. Niewykluczone, że firma działa we współpracy z Netfliksem i niebawem dowiemy się nieco więcej na ten temat.

Czytaj też: Kiedyś nie obsługiwał myszy, dziś pracuje na 92 proc. komputerów na świecie. Jak się to wszystko zaczęło?

Więcej o: